'Türk halkı YTL'yi kavradı'

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, YTL'ye geçişte özellikle müşteriler açısından herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi.

İSTANBUL - Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, YTL'ye geçişte özellikle müşteriler açısından herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi. Özinal, şunları söyledi: "Sistemde herhangi bir sorun yok. Müşteriler açısından herhangi bir sorun yok. Olayı gayet iyi kavradıklarını görüyoruz. Bazı üye işyerlerinin, bilgi eksikliği nedeniyle iki sıfırı eksik girmeleri nedeniyle yaşanan sorun vardı. Bu, bankalar arasında kolaylıkla halledilebilir. POS ve ATM ile kartların yüzde 100'e yakını çalışır durumda."
Kartlar uyum sağladı
MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece, YTL'ye geçişle birlikte yanlışlıklara yol açılmaması için, müşterilerin kredi kartı sliplerini imzalarken dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. İmece MasterCard'ın dünyada tüm ülkelerdeki kartlı ödeme sistemini YTL ile uyumlu hale getirdiğini belirtti. Visa Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman da, 150 ülkedeki Visa sistemlerinin de Yeni Türk Lirası ile uyumlu hale getirildiğini söyledi. Ülman, "Bozuk paralarla uğraşmak istemeyenler için banka kartları daha cazip bir alternatif olacaktır" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7336947336940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.