Türk Harry Potterlar!

Türk Harry Potterlar!
Türk Harry Potterlar!

Domates ve yumurtadan muska çıkararak soygun yapan çeteye üye oldukları iddia edilen 36 kişi dün tutuklandı. FOTOĞRAF: ALİ AKSOYER / DHA

İSTANBUL - El çabukluğuyla domatesten muska, yumurtadan iplik çıkararak etkiledikleri kişilerin evlerini soydukları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 36 kişi dün Küçükçekmece Adliyesi’ni birbirine kattı. Büyü çetesi üyesi olmakla suçlanan 36 kişinin 36’sı da tutuklandı. Yetkililer, şimdiye kadar ‘çete’ tarafından dolandırıldıklarını söyleyen 100 kişinin şikayetçi olduğunu, bu sayının 200’e kadar çıkabileceğini söyledi. 
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nün ‘büyü çetesi operasyonu’ İstanbul, Ankara ve Kocaeli’nde 16 adresin eşzamanlı olarak basılmasıyla başlamıştı. Operasyonlarda çete lideri olmakla suçlanan 63 yaşındaki Dursun P. ile 17’si kadın 42 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 36’sı dün adliyeye sevk edildi.

Öp hacı annenin elini
İddiaya göre çete üyeleri, girdikleri evlerde el çabukluğu ile domates ve yumurtaların içinden muska çıkararak evdekileri etkiliyor, ardından evde büyü olduğunu iddia edip okuyup üfleme bahanesiyle ortaya çıkarılan para ve ziynet eşyalarını çalıyordu. Çete üyeleri bazı evlerde de eter sürdükleri ellerini “Hacdan geliyoruz” diye öpüp bayılttıkları mağdurları soyuyordu. (Radikal)