Türk-İş'ten 'mini' SEKA eylemi...

Türk-İş Başkanlar Kurulu, SEKA işçilerine destek için, cuma günü bir günlüğüne 'işyerini terk etmeme' eylemi kararı aldı. 'Genel grev' bekleyen SEKA işçileri ise kararı yetersiz buldu.

KOCAELİ/ANKARA - Türk-İş Başkanlar Kurulu, SEKA işçilerine destek için, cuma günü bir günlüğüne 'işyerini terk etmeme' eylemi kararı aldı. 'Genel grev' bekleyen SEKA işçileri ise kararı yetersiz buldu.
Kapatılmasına karar verilen ve 42 gündür işçilerin fabrikadan çıkmayarak direndiği SEKA İzmit İşletmesi, dün gergin bir gün yaşadı. İşçiler gün boyu, Türk-İş Başkanlar Kurulu'nun kararını bekledi. SEKA işçileri, kurulun 'genel grev' kararı almasını bekliyordu.
Toplantıdan çıkan Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve bağlı sendikaların başkanları, fabrikaya gelerek, sendikanın SEKA işçisine destek için 4 Mart Cuma günü bir günlüğüne işyerini terk etmeme eylemi yapacağını bildirdi. Desteği yetersiz bulan işçiler, Kılıç'ı protesto etti.
Erdoğan: Dönüş yok
Başbakan Tayyip Erdoğan ise dün Etiyopya'ya hareketinden önce, SEKA'daki direniş ile Türk-İş'in kararını şöyle değerlendirdi: "Fabrika zarar etsin, 2 milyar maaş almaya devam edelim, derdindeler. Kapatılma kararından geri adım söz konusu değil." (dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7395727395720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.