Türk-İş'ten Zonguldak mitingi

Türk-İş'ten Zonguldak mitingi
Türk-İş'ten Zonguldak mitingi
Türk-İş'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, Zonguldak'ta kutlama kararı doğrultusunda farklı illerden gelen işçiler kortej alanında toplanmaya başladı.

RADİKAL - Yaklaşık 10 bin kömür işçisinin çalıştığı madenci kentindeki kutlamalar kapsamında, çeşitli sendikalara üye işçi grupları toplandıkları Zonguldak Şehir Terminali önünden Madenci Anıtı'na kadar kortej eşliğinde yürüyecek. Güvenlik tedbirleri kapsamında Ankara ve çevre illerden yapılan takviyelerle binin üzerinde polis ile özel harekat ekibinin görev aldığı kutlamalarda, 2 panzer ve 3 TOMA da kullanılacak.

İl Emniyet Müdürü Osman Ak, polis ekiplerine yönelik yaptığı telsiz anonsunda, bugünün işçi bayramı olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek işçilere ve vatandaşlara hassasiyetle yaklaşılması uyarısında bulundu. Ak, polislerden kendi güvenliklerini de ön planda tutarak görevlerini yapmasını istedi. Kutlamalar kapsamında il dışından gelen çok sayıda otobüsün, kömür yıkama alanına park edildiği, kentteki yol güzergahlarında düzenleme yapıldığı görüldü. (AA)

1 Mayıs kutlu olsun!

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 1 Mayıs'ta işten atıldılar

DİSK bu yıl, 'deprem riski' nedeniyle Beşiktaş'ta

Nejat İşler: 'Baba, işçisin, işçi kal'

İstanbul Valisi'nden 1 Mayıs kutlaması

Cem Yılmaz'dan 1 Mayıs tweetleri

Takviye polisler İstanbul'a 'özel uçakla' getirildi