Türk jetleri PKK ve IŞİD hedeflerini vurdu

Türk jetleri PKK ve IŞİD hedeflerini vurdu
Türk jetleri PKK ve IŞİD hedeflerini vurdu
Diyarbakır'dan kalkan Türk F-16'ları PKK ve IŞİD'e hava operasyonu düzenledi. Saat 22.40 sıralarında peş peşe havalanan jetlerin, Zap, Basyan, Gare, Avaşin ve Metina'daki PKK kamplarını vurduğu iddia edildi.

RADİKAL- Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dün sabaha karşı IŞİD mevzilerine yönelik hava harekatının ardından bugün Türk jetleri yine kalkış yaptı. Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden 22.40 sıralarında havalanan Pars filosuna ait 9 adet F-16, Suriye'deki IŞİD hedeflerine ikinci operasyonu düzenledi.

Türkiye -Suriye sınırının yakınındaki IŞİD mevzilerine, sabah operasyonunda olduğu gibi lazer güdümlü bombalarla hedef alındı.

IŞİD hedefleri işte böyle vuruldu


'5 NOKTADA PKK KAMPLARINA HAVA SALDIRISI' İDDİASI

Türk F-16'ları Kuzey Irak'taki PKK kamplarını da hedef aldı. DHA’da yer alan habere göre 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan 3 kol halinde kalkan F-16'lar, saat 22.55 sıralarında Çukurca'dan sınırı geçerek Irak hava sahasına girdi. 

F-16'lar IŞİD'i vurdu: 35 ölü


Türk savaş uçakları, Kuzey Irak'ta bulunan PKK'ya ait hedefleri bombaladı. Zap, Basyan, Gare, Avaşin ve Metina'daki PKK kamplarının vurulduğu öne sürüldü. 5 bölgede bombalanan hedefler arasında örgüte ait eğitim tesisleri, sığınaklar ve uçaksavar bataryalarının olduğu öğrenildi. 

Başbakanlık'tan 'hava harekatı' açıklaması


DHA: KANDİL BOMBALANDI

Kuzey Irak'taki yerel kaynaklar, saat 00.30'dan itibaren 3 savaş uçağının Kandil Dağı çevresinde keşif uçuşu yaptığını bildirdi. Kaynaklar saat 01.15'ten itibaren de savaş uçaklarının Kandil'de bulunan PKK hedeflerini bombaladığını kaydetti.
(DHA)

BAŞBAKAN ÇANKAYA'DAN TAKİP ETTİ


Başbakan Ahmet Davutoğlu, DAEŞ (IŞİD) ve PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonları, Çankaya Köşkü'nden takip etti.
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu, gece saatlerinde, terör örgütlerine yönelik sınır ötesindeki noktaları hedef alan hava harekatının başlatılmasının ardından, Başbakanlık Resmi Konutu'ndan Çankaya Köşkü'ne geçti.

(AA)
  http://www.radikal.com.tr/140345614034564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  beliydi - kocero 21

  en basta beliydi zaten bütün askeri hazirliklar PKK ve YPG i vurmak icindi kimi kandiriyorsunuz?

  Anlamak mümkün değil - drhil

  pkk nasıl bu kadar geri zekalı bir örgüt olabilir ki, durup dururken 2 polisi şehit edip, akapenin ekmeğine yağ sürebiliyor. Korkarım Şu anda bu saldırı mazeret edilip, işid haşaratı yerine onlarla savaşanlara bomba yağdırılıyor.

  - Barnabycik

  İŞİD'e sinirli... PKK'ye kapsamlı... Bu havalı uçak operasyonları tek bir kişiyi kurtarmaya yöneliktir... ve bize kol böreği olarak geri dönecektir arkadaşlar.

  ikiside aynı - user1121147

  pkk da pyd de işid de terörist gruplar. Hdp bize zorla taraf olmamız için kamu oyu oluşturmaya çalışıyor ama ülke olarak biz taraf olmamalıyız. sınırlarımızda bu oluşumlar yaklaşınca bedelini ödetmeliyiz.