Türk pilotların yeri bulundu mu?

Türk pilotların yeri bulundu mu?
Türk pilotların yeri bulundu mu?
Lübnan İç İstihbarat Birimi'nin, başkent Beyrut'ta Türk pilotları kaçıranların kimliklerini ve bulundukları yeri tespit ettiği belirtildi.

BEYRUT -AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, İç İstihbarat Birimi, Türk pilotları kaçıranların kimliklerini ve bulundukları yeri tespit etti. Türk pilotları kaçıran grubun başlıca sorumlusunun, Suriye 'nin Azez kentinde kaçırılan Lübnanlılardan birinin oğlu Ali Cemil Salih olduğu ifade edildi. Kaçırma eyleminin önceden planlandığını belirten yetkililer, iletişim kayıtları aracılığıyla eylemin faillerine ve pilotların tutulduğu yere ilişkin önemli bilgilere ulaşıldığını kaydetti.

Güvenlik birimlerinin yaptığı incelemeler sonucunda Türk pilotların,Lübnan'ın güneyindeki bölgelerden birinde tutulduğu ihtimali üzerinde duruluyor. İstanbul 'dan Beyrut'a yolcu taşıyan THY uçağının personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı grup, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'yı kaçırmış, diğer mürettebatı serbest bırakmıştı.

Eylemin sorumluluğunu "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" adlı bir grupüstlenmişti. Grup adına yapılan açıklamada, Türk pilotların, Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlı karşılığında serbest bırakılacakları belirtilmişti.

Lübnan'dan İran'a ziyarete giden 11 Lübnanlı, geçen yıl mayıs ayında İran'da İmam Ali Rıza'nın türbesini ziyaretlerinin ardından karayolu ile ülkelerine dönerken Suriye'nin Azez bölgesinde kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan 2'si daha sonra Türkiye 'nin arabuluculuğuyla serbest bırakılmıştı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114597411459742

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yerini tespit etmek sorun değil. - brandywine06

  Adamlar ikisini ayırmış ki operasyon yapılamasın. Çünkü ikisine de eş zamanlı ve belli etmeden müdahale etmek gerekir. O da her babayiğidin harcı değildir. Kaçıranlar bu işi iyi planlamış görünüyor.

  Palavra - Al Capone

  Orta dogu Tuzaklari -Turk pilotlarin kaçiranlarin Orta dogu ya Turkiye ye Hos geldin mesaji gibi - Gerisi artik Sayin Erdogan ve Davutoglu Dusunsun ... -AKP den Evel, Araplar dan Turklerden çekinirdi simdi ise, batililara, yaptiklari gibi, artik turklere uyguluyorlar