Türk polisi suçluyu yakalar ama..

Türk polisi suçluyu yakalar ama..
Türk polisi suçluyu yakalar ama..
Suçluları yakalayan polis, çalınan bir şey olup olmadığını anlamak için hırsızların kullandığı pencereyi kullanınca zor duruma düştü. Sıkışan polise meslaktaşları yardımcı oldu


Fatih KARAÇALI

ADANA - TOKİ konutlarının elektriğini dağıtan TEDAŞ'a ait trafodan kablo çalmaya çalışan 16 yaşındaki A.T., 15 yaşındaki S.T. ile 16 yaşındaki A.T. suçüstü yakalandı. Zanlıları demir kapısının hava penceresinden çıkartan polis, çalınan malzeme olup olmadığını kontrol etmek girdiği aynı pencerede sıkıştı.
Adana Yavuzlar Mahallesi'nde hırsızlık suçlarından kaydı bulunan A.T., S.T. ve A.T., trafonun çelik kapısının tel penceresini kırarak içeri girdi. Trafodan elektrik kablolarını çalmak isteyen 3 hırsız, ihbar üzerine gelen polisler tarafından yakalandı. Zanlılar, gözaltına alınırken, 1 polis memuru da bir şey çalınıp çalınmadığını belirlemek için aynı pencereden içeri girdi. El feneriyle trafoyu kontrol eden polis memuru, herhangi bir şey çalınmadığını belirledikten sonra arı çıkmak istedi. Ancak, bir kişinin güçlükle geçebileceği pencereden çıkmakta zorlanan polis memuru burada sıkıştı. Bir ayağını ve başını dışarı uzatan polis memuru, meslektaşlarının yardımınca pencereden güçlükle çıkartıldı. Hırsızlık girişiminde bulunan ve yaşları küçük olan zanlılar soruşturmanın tamamlanması için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (dha)