Türk savaş uçaklarından PKK mevzilerine hava bombardımanı

Türk savaş uçaklarından PKK mevzilerine hava bombardımanı
Türk savaş uçaklarından PKK mevzilerine hava bombardımanı
Malatya ve Diyarbakır'dan kalkan F-16 ve F-4 savaş uçaklarının, Dağlıca'daki PKK noktalarını bombaladı belirtildi. Bu bombardıman, 'çözüm süreci'nin başlamasından beri yapılan ilk kapsamlı hava operasyonu olarak dikkat çekiyor.

RADİKAL – Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarının Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki PKK hedeflerine bombardıman düzenlediği belirtiliyor.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, Diyarbakır ve Malatya’dan kalkan F-16 ve F-4 savaş uçakları Dağlıca bölgesindeki PKK noktalarını bombaladı.

Dağlıca Karakolu’nun, 3 gündür PKK’lı grupların doçka ve roketatarlı saldırısına maruz kaldığı, PKK’nın önceki gün gündüz saatlerinde yeniden saldırıya geçmesi üzerine Hava Kuvvetlerine ait jetlere bombalama talimatı verildiği belirtiliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bilgisi dahilinde Diyarbakır ve Malatya’dan kalkan F-16 ve F-4 savaş uçakları tarafından düzenlenen operasyonda, Dağlıca’daki birçok nokta hedef alındı.

Dağlıca bölgesindeki bombardımanın, çözüm sürecinin başlamasından sonra PKK’ya yönelik ilk kapsamlı hava operasyonu olduğuna dikkat çekiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/1218611121861118

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  10 ekim - Gılgameş

  Dün yazdığım bir haber alıntısında 10 ekimden bu yana TSK'nin yaptığı bombardımandan bahsetmiştim. Çözüm süreci denilen şeyin kandırmaca olduğunu ifade etmek için. Eğer ilk kurşunu kim sıktı diye soruyorsanız, cevabım hazır: Türkiye Türklerindir zihniyetinin doğduğu gün sıkıldı ilk kurşun. Bunun tarihi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk iki cumhurbaşkanına kadar gidiyor. Şimdi siz bunları bırakın da biz Kürtlerle nasıl barışacağız diye düşünün. Kürtler bugün dağdan şehire kadar barışma iradesini sergiliyorlar. İktidara getirdiğiniz insanlar ise bu sorunun çözümü sürecinden nemalanmaya çalışıyorlar. Bu gerçekleri ne zaman göreceksiniz? Her şey buna bağlı. Aksi takdirde Türkiye'yi gerçek anlamda bölünmeye sürüklüyorsunuz. Kürtlere rağmen!

  Gılgameş isimli okuyucunun dikkatine - m_yirci

  Haberin bu kismini okumamissin galiba, "Dağlıca Karakolu?nun, 3 gündür PKK?lı grupların doçka ve roketatarlı saldırısına maruz kaldığı, PKK?nın önceki gün gündüz saatlerinde yeniden saldırıya geçmesi üzerine"

  hep vardi - kocero 21

  cüzüm süreci zaten bir hikayeydi ve kürdleri hep kandirmacaydi, tcnin zaten hep hazirlik yapiyordu hep karakol insaati su bu derken, sadece silah sikmiyordu o kadar, kimi kandiriyorsunuz?

  gılgameş - momentum

  "... Batılı aydınların Kobane'de verilen mücadeleyi şaşkınlıkla izlediklerini ve hayran kaldıklarını ifade ederek... tanıdığım profosörler, aydınlar bana keşke bizim kızlarımız da Kobane'de mücadele eden Kürt kadınları gibi olsaydı diyorlar dedi." Siz de bunu yediniz. Zamanında bizimkiler de çok gaza gelirlerdi böyle. Varoluş İslamcısı, gecekondu entelektüeli, ucuz gazete siyasetçisi... Sıra size geldi. Bizde o kadar kalmadı da, eski Türkiye'nin dolduruşa, hamasete, gaza dayalı politik retoriğini siz kırk yıl geriden takip ediyorsunuz. Bunu da marifet zannediyorsunuz.

  HDP hâlen Erdoğan'ı destekler mi? - vlaklak

  Pelvin Buldan "CB seçimleri ikinci tura kalırsa Erdoğan'ı destekleyeceğiz." demişti. Birçok aydın da demişti ki:"Yapmayın, adam diktatör. Birgün sıra size de gelir. Demokrasi-barış laflarının içi boş." demişler; ama HDP tarafından itibar görmemişlerdi. Şimdi soruyorum; kim haklı çıktı?

  gılgameş - momentum

  Pes vallahi, ne atacaklardı, adamlar üç gündür karakolu tarıyorlar. Geç bile kalındı, çok fazla ciddiye aldılar bunları. Kağıt hak edene kağıt atılır, bomba hak edene bomba. Bir gariplik yok.

  Hangisine yanalım? - user386708

  Dağlıca Karakolu, 3 gündür PKK?lı grupların doçka ve roketatarlı saldırısına maruz kalıyor ama bizler bu saldırıları ta 3 gün sonra havadan misilleme yapılmasına dair haberler vesilesiyle öğrenebiliyoruz. Şahane! Saldırılara misilleme için üç gün geçmesine mi yanalım yoksa koskoca üç gün boyunca bilgi akışının karartılmasına mı yanalım?