'Türk tipi' gaz odaları

Hürriyet Mahallesi'nde dün sekiz katlı bir apartmanın bodrum katında haşerelere karşı yapılan ilaçlama yüzünden 50 kişi zehirlendi.
Kışla Sokak'ta bulunan 24 daireli Elif Apartmanın'nın...

SAMSUN - Hürriyet Mahallesi'nde dün sekiz katlı bir apartmanın bodrum katında haşerelere karşı yapılan ilaçlama yüzünden 50 kişi zehirlendi.
Kışla Sokak'ta bulunan 24 daireli Elif Apartmanın'nın bodrum katına özel bir şirket tarafından 'Mostin' adlı haşere ilacı sıkıldı. Bina girişine "Yarım saat giriş çıkış yapmayın. Apartmanda ilaçlama var" uyarı yazısı asıldı. Uyarıya aldırmayan apartman sakinleri ise havalandırma boşluğundan merdivenlere dağılan ilacın etkisi ile zehirlendi.
Polis, itfaiye ve sağlık görevlileri kısa sürede bölgeye geldi. Ancak, merdivenlerde ilacın etkisi sürdüğü için zehirlenenler balkon ve pencerelerden çıkarıldı. Mahalle sakinleri dışarıdan apartmandakilere kutu kutu ayran attı. Apartman yöneticisi Savaş Ovalı, ilaçlamadan haberi olmadığını belirterek, "Zannediyorum apartman sakinlerinden birisi, özel şirkette tanıdığı olduğu için ilaçlama yaptırmış. Ama kim bilmiyorum" dedi. Hastanelere sevk edilenlerin hayati tehlikesi bulunmuyor.


    http://www.radikal.com.tr/7516137516130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.