Türk uzay yolcusuna kuran, bayrak ve seccade

Türk uzay yolcusuna kuran, bayrak ve seccade
Türk uzay yolcusuna kuran, bayrak ve seccade
Bir firmanın kampanyasıyla Türkiye'nin uzaya çıkacak ilk talihlisi olarak belirlenen Nevşehirli Ercan Kaygısız'a, köylüler tarafından Türk Bayrağı, Kuran ve seccade verildi.

NEVŞEHİR - Önümüzdeki Ocak veya Şubat ayında ABD 'den uzaya çıkacak talihli Ercan Kaygısız (41), tatil için geldiği memleketi Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'ne bağlı Mazı Köyü'nde, cami imamı ve yakın çevresinin jesti ile karşılaştı.

İzmir Karabağlar semtindeki bir restoranda şef garson olarak görev yapan Kaygısız, tatil için memleketi Nevşehir'e geldi. Doğduğu Mazı Köyü'nde ailesi ve diğer yakınları ile hasret gidererek tatil yapan Kaygısız'a, uzay yolculuğunda yanında bulundurması için Kuran-ı Kerim, el dokuma seccade ve Türk Bayrağı verildi.

Mazı Merkez Cami önünde düzenlenen törenle emanetleri alan Ercan Kaygısız, çok duygulu olduğunu belirterek, "Doğum büyüdüğüm bu köyde köylü kardeşlerim beni yalnız bırakmadı. Bundan dolayı çok onurlu ve çok sevinçliyim. Böyle bir hediye almak beni çok mutlu etti. Eğer orada bir ortam olursa orda 2 rekat şükür namazı kılacağım" dedi.

DHA - Ahmet KORKMAZER


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İzmir

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Ürgüp

  ,

  Hediye

  ,

  Cami

  ,

  Tatil