Türk vatandaşlarına uyarı: Lübnan'a seyahat etmekten kaçının

Türk vatandaşlarına uyarı: Lübnan'a seyahat etmekten kaçının
Türk vatandaşlarına uyarı: Lübnan'a seyahat etmekten kaçının
Dışişleri Bakanlığı, THY pilotlarının kaçırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arz eden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan'a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır" dedi.

İSTANBULDışişleri Bakanlığı, THY pilotlarının kaçırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan'a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır" dedi.

Yapılan yazılı açıklamada, "Lübnan’da bugün THY pilotu ve yardımcı pilotunun kaçırılmış olmaları da dikkate alınarak, bu ülkeye seyahat eden ve Lübnan’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın güvenliklerini sağlamaya yönelik her türlü önlemin Lübnan Hükümeti’nce alınması beklenmektedir. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan’a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır. Halen Lübnan’da bulunan vatandaşlarımızın ise, dönebiliyorlarsa Türkiye 'ye dönmeleri, kalması gerekenlerin ise şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları ve müteyakkız bulunmaları önerilmektedir. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız ve Beyrut Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları sürekli takip etmeleri tavsiye edilmektedir" denildi.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/114550511455051

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sağolasın Recep Tayyip Erdoğan - kaşınan adam

  Komşularla sıfır sorun hedefi ile başlattıkları yeni dış politikamız, komşu ülkeleri ziyaret edememek noktasına gelmiş oldu.Irak,Suriye,Ermenistan, Mısır ve şimdide Lübnan.Ne diyelim.. Sağolasın Recep Tayyip Erdoğan ve iyiki varsın Ahmet Davutoğlu..