'Türk ve Müslüman ülkeler olimpiyatları yapalım'

'Türk ve Müslüman ülkeler olimpiyatları yapalım'
'Türk ve Müslüman ülkeler olimpiyatları yapalım'
TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, "Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" önerisinde bulundu.

Radikal.com.tr - İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı Tokyo'ya kaptırmasının ardından yapılan tartışmalar durulmuyor.

Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın; "Adil davranılmadı. 1 buçuk milyarlık İslam dünyası ile bağları da kesip atıyorlar” demesinin ardından bir öneri de TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut'tan geldi. Yakut, twitter hesabında yaptığı bir paylaşımda, 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul yerine Tokyo’ya verilmesi ile ilgili olarak, "Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" önerisinde bulundu.

Yakut, sayfasına Türkiye’nin bütün kriterleri yerine getirmesine rağmen AB’ye de alınmadığını belirterek, "Şartları taşımamıza rağmen olimpiyatları vermiyorlar. Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" yazdı.

TENCERE-TAVACILAR SEVİNİYOR

Ak Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel de olimpiyatların Türkiye’ye verilmemesi ile ilgili yazdığı mesajda, ’‘Tencere-tavacılar, geziciler, olimpiyatları alamadık diye seviniyorlar. Bunların derdi çapulculuk. Çapulcuların işi ne? Vatana ihanet" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1149976114997635

  YORUMLAR
  (35 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  küsmek - gölgesiz ağaç

  küstük oynammıyacaz diyelim. topumuzu da alıp eve gidelim.

  olimpiyat, halı saha turnuvası düzenlemeye benzemiyor - only truth

  Kusura bakmayın ama iki futbolcu 5 güreşçi, bi de tanıdıkları da toplayalım izlesinler, tamam işte diye olimpiyat olmaz. Bütün spor dallarında yetişmiş sporcun mu varda olimpiyat düzenliyorsun. Kadın sporcu zaten yok kadar az. Elde edecekleri dereceler belli...Tüm spor dallarında müslüman ülkelerin olimpiyatlardaki rekorları kırdığı pek söylenemez. Birsürü müslüman ülkenin sporcusu amerika adına yarışıyor olimpiyatlarda, kendi ülkesinde desteklenmediği, hor görüldüğü için. İlk başta bu sporcuları kendi ülkelerine geri çağırıp yeterli imkanı versinler, onlara destek olsunlar, samimilerse, ondan sonra olimpiyatı düşünsünler.

  Komplex - hyperiq

  Böyle bir komplex daha görmedim. Kopenhag kriterleri deniliyor efendim biz onu ankara kriteri yaparız; central park deniliyor, efendim biz onu şehir parkı yaparız diyorlar. Şimdi de olimpiyatlara daldıler demek. Daha bu sabah Ahmet Hakan yazısında "Umalım ki birileri çıkıp da 'Biz de kendi olimpiyatlarımızı yaparız' demesin. İnşallah demezler. İnşallah." demişti. Çok güldüm doğrusu. Ahmet Hakan bu işi biliyor.

  Aman ne güzel fikir... - citizen

  Tabi ya ne güzel olur. Kendimiz çalar kendimiz oynarız. Diğer bütün olimpiyat ve benzeri düzenlemeleri de boykot ederiz. Biz katılmazsak nice olur halleri.Hele bir de başbakan "eyy olimpiyat" diye seslendi mi.., vay başlarına gelen...

  Hangi Kritermis O? - user1107643

  AB'nin hangi kriterini yerine getirmissin bir söyle de biz de bilelim! Müslüman ülkelerarasi olimpiyat oyunlari olsa, seyirci olarak erkeklerden baskasini almaz, müsabakalarda yer alan kadin sporcularin baslarini örtmeye calisirsiniz. Bu varsayimin kendisi zaten Türkiye'nin AB'ye neden alinmadigini acikliyor sanirim.

  Bu yetmeeez!! - siradanbirisi

  Sadece müslüman degil, müslümanlar arasinda sadece sünniler icin olsun sizin olimpiadiniz. Ayrica müslüman cep telefonu, müslüman i-phone, müslüman bisiklet, müslüman ucak üretin. Bu arada müslüman kardeslerinizi isi ezdirdiniz ister Suriye olsun, ister Irak, ister Misir. Bu arada zihniyetinize layik bir teklifim olacak. Elektronik tekbir cekerek otel yakan bir cihazda üretmeyi düsünüyormusunuz?

  Komedi dükkanı! - birgaripveli

  Babana rahmet. Beni güldürdün. Allah'ta seni güldürsün.dediğniz Oldu ve ilk oyunları biz aldık. ve sonrasında ülkemden manzaralar ! Mesala olimpiyat stadının kale arkası türbinleri bayanlara ayrılmış ve çoğu da AKP teşkilatları tarafından bedava biletle getirilmiş ve çoğu türbanlı ve çarşaflı seyirciler... (Yüzme havuzunun haline dair hayal bile kuramıyorum) Oyunlar yazın yapılacağı için serinlemek isteyenlere bol bol gül suyu şerbeti ve ayran ikramı... Yada gelen misafirler ve sporcuların büyük kısmı alkol düşmanı olacağından içeriğinde alkol bulunabilecek deo. kullanmayacağından her tarafın hacı yağı kokması... dahada ilginç olacak manzara herhalde protokol türbüni olurdu.İçlerinde mutlaka özgür kalır ise Mursi, Halit Meşal,Ömer El Beşir,el nusra lideri olan zat,Barzani vs.