Türk yetkililer Reuters'a konuştu: Tüm bulgular IŞİD'i gösteriyor

Türk yetkililer Reuters'a konuştu: Tüm bulgular IŞİD'i gösteriyor
Türk yetkililer Reuters'a konuştu: Tüm bulgular IŞİD'i gösteriyor
Reuters'a konuşan iki üst düzey Türk güvenlik kaynağı, Ankara'da gerçekleşen saldırılarda ilk bulguların IŞİD'i işaret ettiğini söyledi.

RADİKAL - Ankara 'da barış mitingine yönelik olarak düzenlenen katliam saldırısının arkasındaki örgüt belirginleşmeye başlıyor. Reuters haber ajansı Türk güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde "Saldırıdaki tüm işaretlerin IŞİD'i gösterdiği" bilgisini aktardı.

Reuters'e konuşan kaynaklardan biri, Ankara'da gerçekleşen saldırının Temmuz ayında Suruç'ta düzenlenen ve IŞİD'e atfedilen saldırıyla büyük benzerlikler taşıdığını belirtti.

Diğer kaynak ise, "Saldırıdaki tüm işaretler IŞİD'i gösteriyor. Tamamen IŞİD'in üzerine odaklanmış durumdayız" diye konuştu. 

İkinci canlı bombanın kadın olduğu iddia edildi

Canlı bombalardan biri tespit edildi: 25-30 yaşlarında erkek

İkinci bomba kaçış yoluna tuzak mı?

Emniyet, 'Ankara katliamı'nda Suruç bombacısının ağabeyinden şüpheleniyor

 


  http://www.radikal.com.tr/144961014496101

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanlış tanım! - Gılgameş

  Doğrusu IŞİD değil 'Nefret Dolu İnsanlar Topluluğu' olacak. Bu ülkenin başbakanı tarafından kullanılmış bir terimdir. Bu gerçek bile AKP'nin bu olaylara neden olan politikalarını deşifre etmeye yeter. Hala AKP'liyim diyenler bunu bilsinler. Baş kesen, sıra sıra insanları kurşuna dizen, ateşe veren, suda boğan o nefret dolu insanlar topluluğuna duyduğunuz sempati nelere kadir görün! Bunu daha önce de yazıp çiziyorduk. Anlamıyordunuz. Hala nasıl gidip de AKP'ye ıy vereceksiniz? Eğer bunun adı demokrasi ise ben kabul etmiyorum. Bunun adı olsa olsa Hitler Faşizmi olur. AKP bu alanda MHP ve CHP'yi bırakın Hitleri geride bırakmıştır. Tarihin çöp tenekesine atılacakları günler yakındır. Bazılarının neden 'doktorası' geldiğini anlayın artık.