Türk-Yunan dostluğu mahkemelik oldu!

Meriç'teki Türk-Yunan hududunda Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis doğalgaz boru hattı açarken Koray Gürdal ile adı açıklanmayan Yunanlı devlet memuru, az kalsın dostluk ve işbirliğinin bedelini cezaevine girmekle ödeyecekti!

ATİNA - Meriç'teki Türk-Yunan hududunda Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis doğalgaz boru hattı açarken Koray Gürdal ile adı açıklanmayan Yunanlı devlet memuru, az kalsın dostluk ve işbirliğinin bedelini cezaevine girmekle ödeyecekti!
Teknesiyle hafta sonunda Ege'ye açılan 36 yaşındaki amatör denizci Gürdal, yakıtı bitince şiddetli rüzgârın da etkisiyle Sisam Adası'nın Aya Paraskevi burnuna sürüklendi. Yunanlı devlet memuru, balıkçılardan yakıt yardımı isteyen Gürdal'ı "Hadi seni götüreyim" diyerek otomobiline aldı. İkili sohbet ederek merkezinde açık benzinci arayışını sürdürürken meçhul bir telefon ihbarı üzerine pusu kuran polis tarafından yakalandı.
'Kaçak göçmen ve işbirlikçisi' suçlamasıyla yargılandıkları mahkemede dün tanık ifadeleri sayesinde beraat eden iki dost gözyaşları içinde birbirine sarıldı. Gürdal "Başı belaya giren arkadaşımdan özür diliyorum", arkadaşıysa "Ben sadece zor bir anında bir insana yardım ettim. Komşuya da yardım yakışır" dedi.