Türk-Yunan kilo aldırma savaşları!

Türk-Yunan kilo aldırma savaşları!
Türk-Yunan kilo aldırma savaşları!

Oramiral Metin Ataç (sağda) ile Yunanistan DenizKuvvetleri Komutanı Karamalikis samimi pozlar verdi. FOTOĞRAF: YAVUZ ÖZDEN

ANKARA - Türkiye’yi ziyaret eden Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Georgios Karamalikis ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç’ın samimiyeti şaşırttı. Karamalikis ile sarmaş dolaş olan Oramiral Ataç “Öyle ciddi durduğuna bakmayın, kendisi son derece sempatik ve çok iyi bir arkadaş. Ben 5 gün Yunanistan’da kaldım, 5 kilo aldım. Georgios da burada 5 gün kalacak, ben 6 kiloyu hedefledim” dedi.
Deniz Kuvvetleri Karargâhı’na gelişinde Oramiral Ataç tarafından askeri törenle karşılanan Karamalikis, tören kıtasını selamladıktan sonra Oramiral Ataç ile birlikte Karargâh Binası’na yöneldi. Bu sırada askeri bando Yunanlı ünlü yazar Nikos Kazancakis’in ‘Zorba’ adlı romanından sinemaya uyarlanan aynı adlı filmin müziğini çalarak konuk komutana jest yaptı. Görüşme öncesinde Karamalikis’e eylül ayında yaptığı ziyareti hatırlatan Oramiral Ataç denizlerde istenmeyen sürtüşmeler konusunda sürekli irtibat halinde olduklarını belirtti ve şöyle konuştu: 

Sempatik ve iyi arkadaş
“Resmi ilişkiler dışında değerli meslektaşım Georgios ile çok iyi bir dostluğumuz var. Öyle ciddi durduğuna bakmayın, kendisi son derece sempatik ve çok iyi bir arkadaş. Ben 5 gün Yunanistan’da kaldım, 5 kilo aldım. Georgios da burada 5 gün kalacak, ben 6 kiloyu hedefledim. Eminim, öyle bir program hazırladım ki o 6 kiloyu alacak.”
Konuk komutan Karamalikis de “Çok değerli Amiral Ataç, fevkalade önemli bir şahsiyettir. Bu yalnız ülkesinde değil, bütün dünyada geçerlidir” dedi.  Ataç’ın Galatasaraylı olduğunu belirten Karamalikis, “Üzülüyorum kupayı Galatasaray alamadı” diyerek Ataç’a takıldı. Ataç da Karamalikis’in AEK’yı tuttuğunu belirterek, “Ben de onu AEK için teselli ediyorum” dedi. (Radikal)