Türkan Saylan'ın yeni savaşı yorgunlukla...

Türkan Saylan'ın yeni savaşı yorgunlukla...
Türkan Saylan'ın yeni savaşı yorgunlukla...

ÇYDDBaşkanı Türkan Saylan kanser tedavisi görürken, evi Ergenekon baskınına uğramıştı. FOTOĞRAF: ERHAN SEVENLER / AA

İSTANBUL- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hastanedeki tedavisi sürüyor. Saylan’a verilen kemoterapi kesildi, yerine serumla destek tedavisi yapılıyor. Saylan’ın doktoru Prof. Dr. Pınar Saip “Genel durumu için orta diyebiliriz ama kendisi çok yorgun” dedi.
Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü’ndeki tedavisi sürüyor. Enfeksiyon riskine karşın kısmi ziyaretçi yasağı sürerken, doktoru Prof. Dr. Pınar Saip, Saylan’ın çok yorgun olduğunu söyledi. Kemoterapi tedavisinin kesildiğini belirten Saip Saylan’ın son durumuyla ilgili şöyle konuştu:
“Genel durumu için orta diyebiliriz. Şu an kemoterapi vermiyoruz, yakın dönemde de düşünmüyoruz. Destek tedavisi ile devam ediyoruz. Serum veriyoruz, vücuttaki eksiklikleri yerine koyuyoruz. Birkaç gün evine çıkmıştı şimdi yine hastanede. Kendisi çok yorgun.”
Saylan’ın sağlık durumu nedeniyle geçen hafta ‘Çağdaşlaşma Yolunda’ adlı kitabının imza günü iptal edilmişti. Saylan  dün ise kendisine Boğaziçi Üniversitesi Eğitim ve Mühendislik Fakültesi’nin önerileriyle verilen Fahri Doktora törenine aynı nedenle katılamadı. (Radikal)