Türkel Minibaş yağmurla gitti...

Türkel Minibaş yağmurla gitti...
Türkel Minibaş yağmurla gitti...

Ölümü büyük üzüntü yaratan Prof. Dr. Türkel Minibaş, dün Ayvalık?ta son yolculuğuna uğurlandı. fotoğraf: DHA

BALIKESİR - Mide kanseri nedeniyle 56 yaşında hayatını kaybeden İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Türkel Minibaş, dün Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Alibey (Cunda) Adası’ndaki Hamidiye Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası, Alibey Adası Kabristanlığı’nda toprağa verilen ünlü iktisatçıyı uğurlamaya, şiddetli yağmura rağmen yoğun bir katılım oldu. Prof. Dr. Minibaş’ın Türk bayrağına sarılı tabutu alkışlar eşliğinde ve omuzlar üzerinde kabristana taşındı. Cenaze törenine Prof. Dr. Minibaş’ın İstanbul’dan çalışma arkadaşları ve öğrencileri de katıldı.
Önemli bir çevreci ve dostu kaybetmenin acısı içinde olduklarını belirten Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Edremit Körfezi Şubesi Başkanı Mehmet Akif Öznal, “Biz Türkel Minibaş hocamızı mücadelemizde yaşatacağız. Onun gibi insanlar asla ölmezler. Anıları mücadelelerde yaşarlar, yaşatılırlar. Bizler ona layık olmaya çalışacağız ışık içinde yatsın” diye konuştu. (dha)