Türkeş'in mezarı açıldı mı?

Eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının mezarına fiziki müdahale edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

ANKARA - Eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının mezarına fiziki müdahale edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Tuğrul Türkeş adına avukatı Berna Özpınar, dün, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi. Dilekçede olay şöyle anlatıldı: "Tuğrul Türkeş 11 Haziran 2005 tarihinde yakınlarından aldığı bir telefonla, babasının mezarının etrafında inşaat çalışması olduğunu öğrendi. Mezara gittiğinde, işçilerin inşaat çalışması yaptığını ve cenazeyi muhafaza eden kapakların dahi açık olduğunu gördü. İşçiler Tugrul Türkeş'e, MHP'nin mezar etrafındaki çökmeyi onarmak için talimat verdiğini söyledi, ancak resmi bir izin belgesi veya ruhsatları yoktu."
MHP: Çatlayan iki mermer değiştirildi
Tuğrul Türkeş'in, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile görüştüğü anlatılan dilekçede, Paçacı'nın konuyu, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ilettiği, ancak Bahçeli'nin konudan haberinin olmadığını söylediği kaydedildi. Dilekçede, TCK'nın, 'ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme' başlığını taşıyan 153/1. maddesi uyarınca soruşturma açılarak kamu davası açılması istendi. Bu madde, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasını öngörüyor.
Paçacı ise, "Mezarda, sadece kırılan, çatlayan iki yan mermer değiştirildi" dedi ve Tuğrul Türkeş'in işçilere teşekkür ederek, "Elinize sağlık" dediğini ileri sürdü. MHP Genel Muhasibi Ümit Şafak da, mezara ait toprakla bir avuç dahi olsa oynanmadığını açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7492957492950

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.