Türkiye '12 Eylül'ü siliyor

Şanlıurfa'da '12 Eylül' caddesinin ismi 'Demokrasi' olarak değiştirildiŞanlıurfa Belediye Meclisi, isminin değiştirilmesi daha önce gündeme getirilen 12 Eylül Caddesi’nin adı, oy birliği ile ‘Demokrasi Caddesi’ olarak değiştirildi.
Şanlıurfa Belediye Meclisi Aralık Ayı ilk toplantısı, SP’li Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında yapıldı. Çeşitli gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, DTP’li meclis üyesi tarafından, Bıçakçı Mahallesi’nde bulunan 12 Eylül Caddesi’nin isminin değiştirilmesi için verilen teklifi görüştü. Kentteki sivil toplum örgütlerinin görüşlerine de başvuran İmar Komisyonu tarafından hazırlanan rapor ile 12 Eylül’ün isminin ‘Demokrasi Caddesi’ olarak değiştirilmesi oylamaya sunuldu. Yapılan görüşmenin ardından toplantıya katılan 17 AK Parti, 14 SP ve 1 DTP’li meclis üyesinin oy birliği ile caddenin isminin değiştirilmesi karara bağlandı.
Çeşitli gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısına yarın da devam edilecek.