Türkiye bütün hafta kar ve yağmurla hasret giderecek

Antalya'da balık tutmak için kayalığa çıkan Bayram Akbıyık, dalgalar yüzünden mahsur kalınca itfaiyenin kurduğu halat köprüyle kurtarıldı.


Oh be hava soğudu!

Beklenen soğuklar küresel ısınma tartışmaları eşliğinde geldi. Yağışlar hafta boyu etkili olacak. Kar yüzünden pek çok yerde ulaşım aksadı.
İstanbul'da fırtına var.

İSTANBUL - Ocak ayındaki bahar havası, Türkiye'nin beklenen yağışa kavuşmasıyla son buldu. Yurt genelinde kar yağışı ve yağmur etkili olurken, yağış hafta boyu sürecek.
Türkiye, batısından doğusuna kadar dün kar yüzü gördü. Yağışlar birçok ilde dereleri taşırırken, kar trafiği aksattı. Denizli-Muğla ve Denizli-Antalya karayollarında buzlanma nedeniyle zincirsiz araçların yola devam etmesine izin verilmediği için konvoylar oluştu. Afyonkarahisar'ı Antalya, Ankara, Kütahya ve İzmir'e bağlayan yollarda buzlanma nedeniyle araçlar bir süre benzin istasyonlarında bekletildi. Tipi, Kayseri-Erciyes yolunu bir süre ulaşıma kapattı. Kayseri-Malatya yolunda ulaşım aksadı.
Meteoroloji'nin tahminlerine göre, bugün Doğu Anadolu'nun doğusunda ve Doğu Karadeniz, kuzeydoğu Ege, İç Anadolu'nun Kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kar var. Doğu Marmara ve Karadeniz kıyıları ise yağmurlu. Soğuk ve yağışlı hava, çarşamba günü etkisini kaybedecek. Ancak perşembe günü yeni bir yağış dalgası bekleniyor. İstanbul da beklediği kara dün kavuşurken, bugün lodos havayı ısıtacak. Yarın ise karayel ve soğuk bekleniyor. (Radikal, dha, aa)