Türkiye en mutsuz 10. ülke

Türkiye en mutsuz 10. ülke
Türkiye en mutsuz 10. ülke
BAREM araştırma şirketinin gerçekleştirdiği araştırmaya göre, dünyanın en mutlu ülkeleri sıralamasında Türkiye sondan 10. oldu.

BAREM araştırma şirketi, global ortağı WIN/Gallup’un bu yıl 38. kez gerçekleştirdiği “Yılsonu Anketi”nin sonuçlarını yayımladı. Türkiye basamağı BAREM tarafından yapılan araştırmaya 65 ülkeden 64 bin kişi katıldı. Araştırma sonuçlarına göre en mutlu ülke Fiji olurken, Türkiye sondan 10. olarak 56. sırada yer aldı.

DÜNYADA MUTLU OLANLAR YÜZDE 10 ARTTI

BAREM’in global ortağı WIN/Gallup tarafından bu yıl 38.’si gerçekleşen “Yıl Sonu Anketi”nde Türkiye, en mutlu ülkeler sıralamasında sondan 10. ülke oldu. Türkiye, en mutlu ülkeler sıralamasında 56’ncı olurken, anket katılımcılarının yüzde 46'sı mutlu olduğunu söyledi. 2013 sonu araştırmasında tüm ülkeler içinde yaşantısından mutlu olduğunu söyleyenlerin oranı %60 iken, 2014 yılsonu araştırmasında bu oran artarak %70 oldu.

EN MUTLU FİJİ, EN MUTSUZ IRAK

Ankete katılanların yüzde 93’ünün “mutluyuz” dediği Fiji, en mutlu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. Fiji’yi sırasıyla Kolombiya, Nijerya, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Hindistan, Panama, Arjantin, Finlandiya ve Endonezya takip etti. En mutsuz kişilerin yaşadığı ülke ise Irak oldu. Ankete katılan Iraklıların yalnızca yüzde 31'i mutlu olduğunu belirtti. Yunanistan, Bulgaristan ve Sırbistan da Irak’tan sonra en mutsuz ülkeler oldu.

AFRİKA VE ASYA MUTLU, AVRUPA MUTSUZ

Yapılan ankete göre 2014’ün en mutlu iki kıtası Afrika ve Asya oldu. 2015’in iyi bir yıl olacağına inanan ülkelerin başında Nijerya yer alırken, en karamsar ülke Lübnan oldu. Batı Avrupa ise en mutsuz bölgeler arasında yer aldı. Batı Avrupa ülkelerinde yaşayanların sadece yüzde 12'si 2015 yılında ekonominin daha iyi olacağına inandığını belirtti. Dünya genelinde ise ankete katılanların yüzde 42'si 2015'in refah getireceğine inandığı söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/126391212639121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Renklerimizi bile çaldılar, nasıl mutlu olalım ! - sblgngr

  Yıllardır kadın giyim mağazalarında kahve ile kirletilmiş iğrenç bir bordo, kahverengi ve gece mavisi dışında renk bile yok. Örgü örmek için büyük bir yüncüye gittim. Orada da aynı renkler, dedim ki 'insanın öresi gelmiyor neden renkli yumak yok?' Dükkan sahibi; benim de dikkatimi çekti, kaç yıldır böyle, hatta fabrikayı aradım, geçen yıl çok tutulan bir renk vardı neden onu kaldırdınız diye sordum, biz araştırma yapıp ona göre üretiyoruz dediler dedi. Ülkece distopik felaket filmi kıyafeti renkleri giyiniyoruz belki on yıldır.