Türkiye FEMEN taciz edildi hemen!

Türkiye FEMEN taciz edildi hemen!
Türkiye FEMEN taciz edildi hemen!
Yaptıkları ilginç gösterilerle tüm dünyada tanınan ve eylemleriyle olay yaratan Ukraynalı kadın grubu FEMEN artık Türkiye'de... Ancak daha kuruluş ilanıyla birlikte sosyal medyada yoğun bir taciz furyasıyla karşılaştı.

Radikal.com.tr - Özellikle üstsüz yaptıkları eylemlerle zaman zaman İstanbul 'da da bulunan grup, sosyal medyadan fotoğraflı bir duyuru yaptı. Grubun uluslararası evlilik ajansları, cinsiyet ayrımı ve diğer uluslarası ve ulusal sosyal sorunlar hakkında yaptıkları protestolar var.

FEMEN amacını 'kadınların liderliklerinin yanında, kültürel ve manevi değerlerini de geliştirmek' olarak açıklıyor.

Türkiye Femen kuruluşunu Twitter'dan şu mesajlarla duyurdu:

FEMEN Türkiye şubesini açtığını anons ediyoruz! Güntülü'ye katılın! Ülkenizdeki demokrasi için savaşın! 

Yalnız değildin, yalnız değilsin ve yalnız olmayacaksın #direnodtü FEMEN TÜRKİYE YANINDA.


SOSYAL MEDYADA TACİZ MESAJLARIBu arada Güntülü'nün fotoğraflarının altına Türkiye'deki kullanıcılardan gelen tacizkar ve cinsiyetçi mesajlar da FEMEN'in Türkiye'de işinin ne kadar zor olduğunu gösterdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115727611572767

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hale Bak - vanil

  Sene olmuş 2013 , biz hala demokrasiyi birilerine anlatmaya çalışıyoruz.İsteyen soyunurda ,öpüşür de ,3 çocuk yapar da yapmaz da ,merdivenden kızlı erkekli eşcincelli iner durur da , istediğini yazıp çizip ,protestosunu da eder.Bu bu kadar basit.Kimse kimsenin ahlak yada etik bekçiliğini yapamaz.Destekçinim FEMEN!!!

  dayatma - ekinkuru

  kendi kültürel, ahlaki ve dini değerlerini başkalarına dayatmaktan başka bir işe yaramayan insancıklar topluluğu. gazetede görmek istemiyor musun? başka gazete al. televizyonda görmek istemiyor musun? başka kanala geç. sokakta görmek istemiyor musun? başka sokağı kullan. günümüz dünyası alternatiflerle dolu. başkalarına sarmalarının tek ama tek bir sebebi var. kendileri mutsuzlar.

  .. - holdme12

  FEMEN'i gönülden destekliyorum. Ancak demokrasi sınavından Gezi olaylarında kalan "ileri demokratların" bu sınavı geçebileceğini hiç düşünmüyorum. Malum, ileri demokraside gösteri olmaz, bir de ileri demokrasilerde çıplaklık ahlaksızlıktır tabii. Bu darbeci FEMEN'ler ileri demokrasimize zarar falan da verebilir mazallah!

  sermaye! - yasak bolge

  velmas75 rumuzlu fanatigin yorumu muhafazakar zihniyetin kadini ne olarak algiladiginin gostergesidir!!

  Gazetelere Gün Doğdu - ibretnüma

  Bu aralar gazeteler pek tiraj yapmıyor. ŞOK ve türevleri hariç. Arka kapak güzelleri de bir yere kadar. FEMEN ülkenin sisteminde bir değişikliğe sebep olmaz fakat "eylem" haberi diye gazeteler çıplak kadın resimleriyle dolacağından tirajlara etki ederler.

  Kim tutar sizi - velmas75

  Diren OTDÜ. 2. Fotoğraf sembolun olsun. Hafta başında Aziz Kocaoğlu tek sermayemiz Gezi demişti. Sanırım FEMEN nin desteği bedelsiz sermaye artırımı oldu. Ama Türk yatırımcısı bu serayeye itibar etmez..

  Demokrasi'nin gelisi - Volkan1

  Demokrasi ancak halk kendisi sahip ciktigi zaman gelir ve gelisir.Guzel bir haber ;kutluyorum destekleyenleri.