Türkiye için toplu meditasyon

Türkiye'nin 'ulusal yenilmezlik' gücü için bir katkıda bulunmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken, meditasyon...

İSTANBUL - Türkiye'nin 'ulusal yenilmezlik' gücü için bir katkıda bulunmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken, meditasyon...
Meditasyon çeşitlerinden 'transandantal meditasyon' (aşkın meditasyon-TM) doğal bir zihin tekniği. Araştırmalara göre zekâ ve yaratıcılığı geliştiren, mutluluğu artıran TM, Türkiye'de 1966'dan beri öğretiliyor. Transandantal Meditasyon Merkezi, meraklıları TM hakkında bilgilendiriyor. Merkezin yöneticisi Dr. Albert Baruh, yaratıcı zekâ bilimi uzmanı Dr. Mahmut Görkey ve Dr. Vesile Baruh, ülkemizde 900 kişinin birlikte TM uygulaması halinde gerilim, ayrımcılık, bencillik ve şiddete eğilimin azalacağını, birkaç ayda Türkiye'nin 'yenilmez' olacağını savunuyor. Devletten gerekli destek gelirse proje hemen başlayacak.
Dr. Albert Baruh, programın ABD ve Hollanda'da uygulandığını, olumlu sonuçlar alındığını belirtiyor. Hollanda'da 400 kişi (bu sayı nüfusa oranla belirleniyor) altı ay TM yapınca ekonomi bile güçlenmiş. Şimdi Türkiye, kendisini kalkındıracak 900 kişiyi arıyor.