Türkiye ile Kıbrıs arasında 5.4 büyüklüğünde deprem

Antalya ile Kıbrıs adası arasında Akdeniz'de Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem oldu.

ANTALYA -  Alanya ilçesinin 115 kilometre açıklarında Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde meydana gelen deprem korkuya neden oldu.
Antalya ile Kıbrıs adası arasında Akdeniz'de saat 08.06'da meydana gelen depremin yaklaşık 20 saniye sürdüğü, Antalya ve ilçeleri ile Mersin ve Konya'da da hissedildiği kaydedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin yerin 39.2 kilometre derinliğinde, Antalya'ya 140 ve Alanya İlçesi'ne 115 kilometre uzaklıkta Akdeniz'de meydana geldiğini bildirdi.
Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, bölgedeki bütün ilçe kaymakamlarıyla görüştüğünü ve deprem nedeniyle can ve mal kaybının meydana gelmediğini açıkladı. Antalya ve kıyı ilçelerinde hissedilen depremden en çok Alanya'nın etkilendiğini belirten Seyman, “Mal ve can kaybı olmaması sevindirici” dedi.
Antalya kent merkezinde oturan büfe işletmecisi Durmuş Kılınç, depremi hissettiklerini belirtirken, 100'üncü Yıl Bulvarı'nda seyyar tezgahta iç çamaşırı satan Ayla Ateşer ise, “Sabah yeni kalkmıştım. Ayakta kahvaltı hazırlığı içindeydim. O dakikalarda olmuş, ben hissetmedim” diye konuştu. (dha)