Türkiye ile Suriye'nin ilk ortak tatbikatı

Türkiye ile Suriye kara kuvvetleri ilk kez ortak tatbikat yapacak. Ülkeler arası dostluk, güven ve işbirliğini pekiştirmek amacıyla yapılacak tatbikat Yüksektepe ile Şamarin-Azez bölgesinde icra edilecek


ANKARA - Türkiye ile Suriye Kara Kuvvetleri arasındaki dostluk, işbirliği ve güveni pekiştirmek amacıyla yarın sınır birlikleri değişim tatbikatı yapılacak.


Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, Türkiye-Suriye Sınır Birlikleri Değişim Tatbikatı’nın, Kilis’teki Yüksektepe Hudut Karakolu ile Suriye’nin Şamarin-Azez bölgesinde icra edileceği bildirildi.


İki ülke Kara Kuvvetleri unsurları arasındaki, dostluk, işbirliği ve güveni pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilecek tatbikatın amaçları arasında, sınır birlikleri arasında eğitim ve birlikte çalışabilirlik seviyesini artırmanın da yer aldığı belirtildi. İki ülke Kara Kuvvetleri unsurları arasında ilk kez icra edilecek tatbikata, Türkiye ve Suriye’den birer hudut takımı katılacak. Tatbikat, 29 Nisan Çarşamba günü sona erecek.(aa)