Türkiye kara teslim

Karakış yurdun büyük bölümünde yaşamı felç etti. Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Karakış yurdun büyük bölümünde yaşamı felç etti. Marmara, Ege ve Batı Karadeniz´de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi, ulaşım aksadı. Edirne-İstanbul yolu Silivri yakınlarında gece meydana gelen kaza nedeniyle saat 04.00'ten bu yana trafiğe kapandı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ´dan İstanbul yönüne araç çıkışına izin verilmiyor.
Bursa kent mekezinde kar kalınlığı yarım metreyi buldu, İstanbul yolu Yalova yakınlarında kar ve tipi nedeniyle kapandı, Uludağ'da kar kalınlığı 3.5 metreyi aştı, Bursa´nın 596 köyünden 500´üyle ulaşım sağlanamıyor.
* Çanakkale Boğazı´nda fırtına ve tipi nedeniyle deniz ulaşımı zaman zaman durdu. İstanbul- Ankara karayolunun Bolu Dağı geçişinde araçların kayması nedeniyle trafik aksadı. Kocaeli'nin Kandıra ve Sakarya'nın Taraklı içeleriyle çok sayıda köyün yolları kapandı, İzmit kent merkezinde kar kalınlığı 30 santimi buldu. Gebze´ye dün geceden itibaren elektrik verilemezken araçlar çalışmayınca işçiler fabrikalara yürüyerek gitti. Kayseri ve çevresinde de kar yağışı etkili olurken Erciyes yolu kapandı. Doğu Anadolu'da binlerce köy yolu ulaşıma kapalı.