Türkiye Satranç Şampiyonası Adana´da başladı

Türkiye Satranç Şampiyonası Adana´da başladı
Türkiye Satranç Şampiyonası Adana´da başladı
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, 50. Türkiye Satranç Şampiyonası'nın Adana'da yapılması kente verdiğimiz değeri kanıtlıyor" dedi.

RADİKAL - Federasyon Başkanı Tulay, Ramada Otel'de gerçekleştirilen Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en deneyimli 14 usta oyuncusunun Adana'da iki hafta boyunca mücadele edeceklerini söyledi.

İlk Türkiye Şampiyonası'nın 1966 yılında yapıldığını hatırlatan Tulay, Türkiye'de en fazla lisanslı sporcuya sahip olduklarını belirterek, "Türkiye'nin satrançta en önemli 14 ustası 2 hafta boyunca Adana'da barışa, dostluğa, sağlığa hamle yapacaklar. İlk Türkiye şampiyonası 1966 yılında gerçekleştirildi. 50. Türkiye Satranç Şampiyonası'nın Adana'da yapılması kentte verdiğimizi değeri kanıtlıyor. Türkiye, satrançta uluslararası platformda çok önemli bir yere sahip. Hedefimiz, Avrupa ve dünya şampiyonalarında kürsüye daha çok Türk sporcularını çıkarmaktır. Bu kapsamda, Türkiye şampiyonasına destek veren Vali Mustafa Büyük'e, sponsorluk yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'a teşekkür ederiz" dedi.

Başkan Tulay, Türkiye Şampiyonası'nın 2 hafta boyunca internet ortamında Eski Türkiye Şampiyonlarından Can Arduman ile Özgür Akman'ın yorumlarıyla izlenebileceğini, turnuvayı Uluslararası hakemlerden Atilla Gürmen ile Yalçın Gergeroğlu'nun yöneteceğini de sözlerine ekledi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Türkiye Şampiyonası'nı kendilerine güvenerek Adana'da yapılmasını sağlayan Federasyon Başkanı Tulay'a teşekkür etti.
DHA