Türkiye sınırına bin kişiyle geldiler

Türkiye sınırına bin kişiyle geldiler
Türkiye sınırına bin kişiyle geldiler
Genelkurmay, Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan yaklaşık bin kişilik kaçakçı grubuna yönelik uyarı atışı yapıldığını ve gaz bombalarıyla müdahalede bulunulduğunu açıkladı.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı'nca, Suriye 'den Türkiye sınırına yaklaşan ve askerlere taş atan bin kişilik kaçakçı grubuna göz yaşartıcı gazla müdahale edildiği ve bölgede 6 bin litre mazot bulunduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Suriye sınırında 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat 09.55'te Suriye istikametinden Türkiye istikametine doğru yaklaşık bin kişinin, kaçakçılık maksadıyla hudut hattına doğru yaklaştığı tespit edildi.

Hudut hattında bir taktik tekerlekli zırhlı araç, bir tank, iki geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı ve iki zırhlı muharebe aracı geçiş noktalarının kapatılmasının ardından gruba, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunuldu. İkaza uymayan ve farklı noktalardan hudut hattına yaklaşan grup, devriye yolunda görev yapan askeri araçları taşlamaya başladı.

Aynı anda, hudut hattının daha gerisinde görev yapan araç ve askeri personele sınırın Türkiye tarafındaki diğer kaçakçı grubu tarafından taş atılarak saldırı gerçekleştirildi.

Uyarı atışı yapılmasına rağmen dağılmayan gruba göz yaşartıcı gaz bombalarıyla müdahalede bulunuldu. Grubun dağıtıldığı bölgede, yüz bidon içerisinde 6 bin litre mazot bulundu. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi.


  http://www.radikal.com.tr/114397611439769

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yersen !! - vancetti

  Siz hiç bin kişilik kaçakçı grubu duydunuzmu?. Yahu yalanı bile zeka sınırlarını zorlayarak yapıyorsunuz. Dün bizim köye 500 kişilik uzaylı grup geldi. Hepsi birbirinden hoş hatunlar.Yersen !!

  Yemezler - Alexanderette

  1000 Kişilik kaçakçı ordusu 6000 litre mazot için TSK ile çatışmaya giriyor. Bunlar bizim Suriye halkının üzerine saldığımız yağmacılar olmasın. Yemezler sn. valim, sn.ordu komutanlarım

  Genelkurmayin servis haberi - Ari Zerdüst

  Iki tarafta da Kürtler yasiyor.gelenlerde,bekliyenlerde Kürtler.Yilardir orada sürekli sinir acilsin rahat görüselim diye bu halkin talebi var.Bilmem mazot bulundu kacakcilar yalani ile ancak bir kac irkci-miliyetciyi kandirirsiniz.Durum baska.Sorun bir halkin yasadigi topraklarin bir demiryolu ile tel örgülerle bir halka yasadigi yasam alanin ona yasaklanmasi.Bu haberi gündem de tutan Radikal isterse genelkurmayda degil oradaki halkla görüsüp gercegi topluma yansitabilir.Kaldi ki son günlerde Rojava ile ilgili dogru haberleri radikalde okumaktayiz.Radikal bu ilkeli yaklasimi sürdürmeli ve böylesi sacma servisli haberleri yapmamali.Her ramazan yada Kurban bayramlari yaklasirken halkin sinira karsi tepkisi dahada artiyor.Oradaki kacakcilikta karakolarla danisik olmadan bir kusun bile ucmiyacagini dünya alem biliyor.

  sanki hikaye böyle gelişmemiş - thinkerbell

  Yani o kadar saçma geliyor ki. Bin kişi 100 bidon taşıyor, bir bidonu 10 kişi mi taşıyor? Zırhlı araçlar, tanklar vs. var, anons yapılıyor, hala ellerinde kaçak mazot geliyorlar. Böyle kaçakçılık mı olur adam senden kaçmıyor ki, belki de sana doğru başka bir şeyden kaçıyor. Bilmiyorum bana ayrıntılar tuhaf geldi.

  Haberlere bak... - sks222

  Hudutu geçmeye çalışan kaçakçı gurubuna asker uyarı yapıyor, aynı anda hudutun bu tarafına geçmiş başka bir kaçakçı gurubu tarafından askere taşlı bir saldırı oluyor, asker bunları dağıtıyor ve bu tarafta kaçak mazotu ele geçiriyor. İki gurup var biri Suriye tarafında biri Tüürkiye. Askere saldıran Türkiye tarafında... Bu haberi diğer tüm haberleri olduğu gibi ajanstan servis alıp yayımlıyorsunuz. Konuyu açıklığa kavuşturacak soruları sormak, araştırmak diye bir şey yok. Yani ortada gazetecilik yok. Dolayısı ile haber yok. Sadece servis ediyorsunuz. Neyi kimin için ?

  Mayınlar... - sanalperest

  Biz bu sınırdaki mayınları bu insanlar kafasına göre gelip askeri taciz etsin diye mi kaldırdık? Sınırlar artık kevgire döndü... Bu ne ya? 1000 (yazıyla BİN) kişi kafalarına göre bir sürü kaçak malla sınırdan yürüyerek geçmeye çalışıyor.

  /// - Al Capone

  1000 kisi - vay babam vay - Erdogan nin misafirleri - bari çadirlar, yemekler hazir mi ?