Türkiye 'turuncu alarm'da!

Türkiye 'turuncu alarm'da!
Türkiye 'turuncu alarm'da!
Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın 8'inci Ana Jet üssünde alarm seviyesi 'İkinci derecede yüksek tehlikeyi haber veren' alarm olarak bilinen turuncuya çıkarıldı

DİYARBAKIR- Suriye 'de yaşanan gelişmeler ve ABD başta olmak üzere uluslararası güçlerin Suriye'ye yönelik olası hava saldırısı Türkiye ’de alarm değişikliğine yol açtı. Türkiye'nin doğu hava sahasının kontrol ve güvenliğini sağlamakla görevli olan Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın 8'inci Ana Jet üssü’nde 'İkinci derecede yüksek tehlikeyi haber veren' alarm olarak bilinen turuncuya çıkarıldığı belirtildi.

İngiliz Parlamentosu Suriye'ye müdahaleye 'hayır' dedi


Suriye'ye uluslararası güçlerin müdahale olasılığına karşı 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı Merzinfon'daki 5'inci Ana Jet üssü ve Malatya Erhaç'taki 7'nci Ana Jet üssünden takviye savaş uçaklarının da Diyarbakır'daki merkezi kaydırılması ile uçak sayısının 100'e yaklaştığı belirtildi. Diyarbakır'daki üstte bulunan hangarlara çekilen savaş uçaklarına mühimmat yüklendiği ve hazır bekletildiği belirtildi.

Koray Çalışkan yazdı. "Suriye'ye müdahale yanlış. İşte nedenler..."


Üsteki hangar sayısının yetersiz kalması nedeniyle bazı uçakların hangarlarda, bazılarının ise hangarların yanında görev beklediği belirtiliyor. Hava üssünde görev yapan personellerin izinleri kaldırılırken, izinde olanların ise göreve çağrıldığı belirtildi.
Türkiye-Irak sınırında yapılan keşif uçuşlarının ise daha önce belirlenen keşif uçakları ile gerçekleştirildiği ve bu keşiflerinde son gelişmelerle artığı belirtildi. (dha/Ferit ASLAN)

Beyaz Saray: Türkiye'yi savunma taahhüdümüz var


  http://www.radikal.com.tr/114848911484891

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazıklar olsun... - lastikordek

  sen kim suriye ile savaşmak kim. bir kifayetsiz muhteris yüzünden akan onca kanın hesabını verecek bu hükümet. komşularla sıfır sorun saçmalığından hala medet uman bir dışişleri bakanımız var. sokaktan herhangi birini çevirseniz ondan daha iyi yapar bu görevi. suriyede ölen her kişinin hesabı önce davutoğlundan sorulmalıdır. esad halkına zulmediyor da mursi etmiyor muydu, ömer el beşir etmiyor muydu, peki recep tayyip Erdoğan daha mı insancıl birisi. peki türkiyede akp nin yaptıklarını hangi nato durduracak, hangi birleşmiş milletler karar alacak? yasama yürütme yargı tek bir adamın elinde toplanmış, buna kim dur diyecek? ülkede polis en yetkili infaz makamı olmuş. bizim suriyede yaşayanlardan farklı olarak neyimiz fazla. bu ülkede başbakanın emriyle 34 kişi uluderede katledildi, dava bile açılmadı, siz neden bahsediyorsunuz. suriyede el-kaideye işletilen cinayetler yetmedi şimdi toplu olarak herkesi öldürmek istiyor hükümetimiz.