Türkiye 'turuncu alarm'da!

Türkiye 'turuncu alarm'da!
Türkiye 'turuncu alarm'da!
Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın 8'inci Ana Jet üssünde alarm seviyesi 'İkinci derecede yüksek tehlikeyi haber veren' alarm olarak bilinen turuncuya çıkarıldı

DİYARBAKIR- Suriye 'de yaşanan gelişmeler ve ABD başta olmak üzere uluslararası güçlerin Suriye'ye yönelik olası hava saldırısı Türkiye ’de alarm değişikliğine yol açtı. Türkiye'nin doğu hava sahasının kontrol ve güvenliğini sağlamakla görevli olan Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın 8'inci Ana Jet üssü’nde 'İkinci derecede yüksek tehlikeyi haber veren' alarm olarak bilinen turuncuya çıkarıldığı belirtildi.

İngiliz Parlamentosu Suriye'ye müdahaleye 'hayır' dedi


Suriye'ye uluslararası güçlerin müdahale olasılığına karşı 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı Merzinfon'daki 5'inci Ana Jet üssü ve Malatya Erhaç'taki 7'nci Ana Jet üssünden takviye savaş uçaklarının da Diyarbakır'daki merkezi kaydırılması ile uçak sayısının 100'e yaklaştığı belirtildi. Diyarbakır'daki üstte bulunan hangarlara çekilen savaş uçaklarına mühimmat yüklendiği ve hazır bekletildiği belirtildi.

Koray Çalışkan yazdı. "Suriye'ye müdahale yanlış. İşte nedenler..."


Üsteki hangar sayısının yetersiz kalması nedeniyle bazı uçakların hangarlarda, bazılarının ise hangarların yanında görev beklediği belirtiliyor. Hava üssünde görev yapan personellerin izinleri kaldırılırken, izinde olanların ise göreve çağrıldığı belirtildi.
Türkiye-Irak sınırında yapılan keşif uçuşlarının ise daha önce belirlenen keşif uçakları ile gerçekleştirildiği ve bu keşiflerinde son gelişmelerle artığı belirtildi. (dha/Ferit ASLAN)

Beyaz Saray: Türkiye'yi savunma taahhüdümüz var