Türkiye yine evlatlarına ağlıyor

Astsubay Özçelik, Cudi'de şehit oldu.

Şehit Özçelik'in kaderi

Şehit Ali Rıza Altın'ı Aksaray'da 15 bin kişi uğurladı. Şehit Ercan Çiçek bugün Kilis'te defnediliyor. Şırnak'ta şehit düşen Halit Özçelik, Hakkâri Dağlıca'da 12 şehit veren birlikte de görev yapımıştı...

AKSARAY/KİLİS/ŞIRNAK/ORDU/TUNCELİ - Şırnak'taki Cudi ile Gabar Dağı'nda PKK'lılara yönelik operasyonlarda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Halit Özçelik, uzman çavuşlar İlyas Karadavut ile Ercan Çiçek cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi. Tunceli'de şehit olan Uzman Çavuş Ali Rıza Altın ise memleketi Aksaray'da 15 bin kişinin katılımıyla toprağa verildi.
Dağlıca'dan kurtuldu
Cudi'de şehit oldu

Cudi Dağı'nda şehit olan 30 yaşındaki Özçelik'in, Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi'nin Dağlıca bölgesinde 12 askerin şehit düştüğü taburda birlikte görev yaptığı ortaya çıktı. Özçelik'in kayınbiraderi Bülent Gönül, eniştesinin saldırı sırasında Dağlıca'daki birlikte görevli olduğunu söyleyerek, "Bu olaydan sonra asıl birliğine geri dönmüştü. Ama ecel peşini bırakmamış" dedi. Şehidin Ordu'daki ailesi ise sinir krizi geçirdi. Altı yıllık evli şehit Astsubay Halit Özçelik'in eşinin ilk çocuğuna altı aylık hamile olduğu belirtildi.
Şehit Çiçek'in annesinin ağıdı: 'Yuvasız yavrum'
Cudi Dağı'nda şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in Kilis'in Elbeyli İlçesi'ne bağlı Alakan Köyü'ndeki evine de ateş düştü. Geçen Ramazan Bayramı'nda oğluyla hasret gideren anne 56 yaşındaki Cennet Çiçek, bir yıl önce eşinden ayrılan oğlunun ardından, "Ercanım, şehidim, yuvasız yavrum" diye ağıtlar yakıp, gözyaşı döktü. Alakan Köyü Uzunali mezrasında çiftçilik yapan 10 çocuk babası 60 yaşındaki Cuma ve Cennet Çiçek, oğulları Ercan'ın şehit haberiyle yıkıldı. Şehit Çiçek yarın Kilis'te defnedilecek.
Sıla'sına bir daha kavuşamayacak
Cudi Dağı'nın üçüncü şehidi Jandarma Uzman Çavuş İlyas Karadavut'un Yozgat'taki evinde de gözyaşları sel olup aktı. Şehidin ağabeyi Muzaffer Karadavut, "Vatan sağolsun" dedi. Karadavut'un şehit olduğu haberini alan yakınları, sinir krizleri geçirdi. Şehit Karadavut'un 15 yıl önce annesini uzman çavuş olduğu 2003'te de, babasını kaybettiği öğrenildi. Bir yıl sonra eşi Pınar ile evlenen Şehit Uzman Çavuş İlyas Karadavut'un üç yaşında Sıla adlı bir kızı var.
Şehit Altın'ın cenazesini askeri uçak selamladı
Tunceli'de şehit olan 35 yaşındaki uzman çavuş Ali Rıza Altın'ın cenazesi memleketi Aksaray'ın Ortaköy ilçesine bağlı Harmandalı beldesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenaze töreni boyunca şehidin çocukları beş yaşındaki Batuhan ile 10 yaşındaki Emre ve anneleri Türk bayrağı taşıdı. Altın omuzlar üzerinde taşınırken askeri bir kargo uçağı, alçaktan uçarak iki kez beldenin üzerinden geçip şehidi selamladı.