Türkiye zehirleniyor: 11 kişi hastaneye kaldırıldı

Ankara'da yedi öğrencinin ölümünün ardından da zehirlenme olayları devam ediyor. Afyonkarahisar, Amasya, Bursa ve Eskişehir'de aralarında 3 öğretmenin de bulunduğu 11 kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek, tedavi altına alındıANKARA - Afyonkarahisar, Amasya, Bursa ve Eskişehir’de aralarında 3 öğretmenin de bulunduğu 11 kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek, tedavi altına alındı.
Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesindeki öğretmen arkadaşları Bediha Kayrak’ın (24) evine misafirliğe giden Tuğba Ayaz (24) ve Bahar Yıldırım, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.
Öğretmenlerin sabah okula gelmemeleri üzerine şüphelenen okul yönetimi, öğretmenleri evde zehirlenmiş olarak buldu.
Zehirlenen 3 öğretmen, Afyonkarahisar Kocatepe Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

AMASYA
Amasya’nın Suluova ilçesinde Ziyaettin Akbulut (55) ile eşi Zarife Akbulut (55), evdeki sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Akbulut çifti yakınları tarafından kaldırıldıkları Suluova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Suluoava’daki başka bir evde Fadik Eraslan (78) ile akrabaları Zeynep Eraslan (71) ve Hakan Eraslan (17) yine sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Yakınlarının evde baygın halde bulduğu 3 kişi, Suluova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

BURSA
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Ulukent Sitesi’nde oturan Emine I. (54), yakınları tarafından evinde baygın halde bulundu. Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine kaldırılan Emine I’nın, doğalgaz sobasından sızan gazdan zehirlendiği belirlendi.
Emine I’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

ESKİŞEHİR
Eskişehir’in merkez Yapıldak köyünde kullanılmayan okul binasında içki içen Cihan Bilal Uğurlukol ile arkadaşı Emre Kurt uyumadan önce ısınmak için yaktıkları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.
Bir süre sonra rahatsızlanarak uyanan Cihan Bilal Uğurlukol, durumu 112 Acil Servis sağlık ekiplerine haber verdi.
İki arkadaş, olay yerine gelen sağlık ekiplerince Yunusemre Devlet Hastanesine kaldırıldı.(aa)