Türkiye'de 100 binden fazla seks kölesi var, 50 bini çocuk!

Türkiye'de 100 binden fazla seks kölesi var, 50 bini çocuk!
Türkiye'de 100 binden fazla seks kölesi var, 50 bini çocuk!
Şefkat-Der'in Türkiye genelev raporuna göre sokaklardaki seks kölesi kadınların sayısı 100 bini geçerken bunların, 50 binini çocuklar oluşturuyor.

Radikal.com.tr - Şefkat-Der’in hazırladığı rapora göre genelevlerde 60 yaşında kadınlar da çalıştırılırken, Türkiye ’deki bazı genelevlerin bedelinin 300 bin TL’den 3 milyon TL’ye kadar çıktığı belirtildi. Kadına karşı şiddeti durdurmak için daha önce kadınları “cinsel ilişki grevi”ne davet eden ve geçtiğimiz günlerde erkek genelevi açılması çağrısıyla gündeme gelen Şefkat-Der’in genelev raporu, “seks köleliği” gerçeğini ortaya koydu.

Rapora göre, Türkiye’de 55 ilde bulunan resmi genelevlerde çalışan kadın sayısı 3 bin, genelev harici vesikalı kadın sayısı 15 bin, gayrıresmi genelevlerde, randevu evlerinde, otellerde, sokaklarda çalıştırılan vesikasız seks kölesi kadınlarının sayısı ise 100 binden fazla. Türkiye’deki seks kölelerinin 50 bini ise henüz çocuk .

Evin Demirtaş'ın Milliyet'teki haberine göre, özellikle yoksul ve parçalanmış ailelerin çocukları, evlerinden kaçan, kaçırılan çocuklar, öz aile bireyleri ya da üvey baba tarafından cinsel istismara uğrayan çocuklar, yetimhanelerden yaşları dolduğu için sokaklara terk edilen çocuklar ve zihinsel engelli çocuklar, fuhuş tüccarlarının tuzağına düşüyor.

60 YAŞINDA BİLE VAR

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yoksul, işsiz, çok çocuklu, eğitimsiz ailelerin çocukları da, “evlatlık verilme ya da evlilik” bahanesi kullanılarak fuhuş mafyasıyla tanışıyor. Rapora göre genelevlerde 60 yaşında kadınlar da çalıştırılırken Türkiye’deki bazı genelevlerin bedelinin 300 bin TL’den 3 milyon TL’ye kadar çıktığı belirtildi.


50 bin çocuk seks kölesi


  http://www.radikal.com.tr/115413911541394

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ahlakçı Memleket - X120

  Asıl dehşet birilerinin kadın pazarlaması değil, milyonlarca erkeğin bu kadınların müşterisi olması ve bu saçmalığın toplumun her kesiminde normal karşılanmasıdır. Yetimhanelerden sokaklara atılan çocuklara, hayvanlara, yaşlı kadınlara, oğlan çocuklarına, zorla fuhuş yaptırılan insanlara uçkur çözmeyi "erkeklik" sayan bir kültüre sahibiz. Başkalarına ahlak hocalığı yapanlar da en çok bu sapıklardan çıkar. Bu tabloya tecavüzleri, ensesti, çocuk gelinleri de ekleyin; alın size Türkiye'nin ahlak profili. Bu ülke AHLAKLI insanların değil, AHLAKÇI insanların ülkesidir.

  İş ahlakı bundan da beter. - anarshit

  Ülkede ciddi bir ahlak çöküntüsü var. Hiç kimse işin iyi yapmadığı gibi parasını büyük oranda aldıysa işini bitirmeden kaçıp gidiyor. Özellikle inşaat sektörü bu durumda. Süper lüx diye satılan daireler inanılmaz adi ve kötü bir işçilikle piyasaya çıkmış. Yani andımızla alakası yok gerçeklerin.

  LANETLİK İNSAN - HARAYDIN

  İnsan zalimdir, cahildir,lanetliktir ne zaman insanlıktan çıktığı zaman. Demek insan vardır insandan içeri.İnsanlık insandan çıktığı zaman cehaletle zalimleşir, lanetlik hale gelir. Bunlardan biri köleliğin insanlıktan çıkma olarak kabul edildiği insanlık çıtasına ulaşıldığı halde insanları köleleştiren fuhuş ticareti ve çaktırmadan kaçak insan numarasıyla kaçak yoldan ülkeye girişine engel olunmamış insanların her an sınır dışı ve hapis korkusuyla köle standartlarında çalıştırılmasıdır. tek dişi kalmış medeniyete yakışan bu durum onun taklitçileri vasıtasıyla bize de bulaşması ne utandırıcı bir hal.

  çok az - adad

  200 binden fazla atanamamış öğretmen var. bizde başlarsak şaşırmayın. milli eğitim köleleri olarak şubatta atama istiyoruz...