Türkiye'de bir günde 455 gözaltı

Türkiye'de bir günde 455 gözaltı
Türkiye'de bir günde 455 gözaltı
Gezi Parkı olayları ile ilgili dün İstanbul'da 193 kişi, Ankara'da 105 kişi Türkiye genelinde ise 455 kişi gözaltına alındı. İstanbul'da gözaltına alınanlardan 22'si 'olayları organize etmek'le suçlanıyor.

İSTANBUL - İstanbul ve Türkiye genelinde dün yaşanan olaylarda gözaltı sayıları açıklandı.
İstanbul'da Gezi Parkı’na önceki gün yapılan polis müdahalesinin ardından dün Taksim civarında polis ile göstericiler arasında aralıklarla olaylar yaşandı. Olaylar sırasında gözaltına alınan 171 gösterici önce çeşitli polis merkezlerinde tutuldu. Dün akşam geç saatlerde ise Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne getirildiler. Haklarında, “Gösteri kanununa muhalefet, kamu malına zarar vermek, polise mukavemet"ten işlem yapıldığı öğrenilen 171 kişinin gün içinde adliye sevk edileceği öğrenildi.

22 KİŞİYE 'ORGANİZATÖR' SUÇLAMASI 

Bu arada, başladığından beri olayların organizasyonunda bulunduğu iddia edilen kişiler için örgütlü suçlara bakan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda, aralarında Çarşı Grubu üyeleri ile iki doktorun da bulunduğu 22 kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulaması süren 22 kişi hakkında, “Şiddet eylemlerini organize etmek, kanunsuz eyleme çağrıda bulunmak" suçlamasıyla işlem yapıldığı belirtildi.
Bu kişilerin 4 gün boyunca sorgulanacağı öğrenildi. 
Ankara ’da ise Kızılay’a gitmek isteyenlere polisin sert müdahalesi vardı. Olaylarda 105 kişi gözaltına alındı. Türkiye genelindeki toplam gözaltı sayısı ise 455 kişi oldu.
(Mehmet AKTARAN/DHA-Radikal.com.tr)


  http://www.radikal.com.tr/113795311379533

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tabiiki "Doğal" olarak - yagareser

  Tabii ki rant uğruna yıkıp, yakan ağaç kesen hesap verecek. Burası bir Hukuk devleti olmalı. Polisin hesap vermesi gerekiyorsa hesap verecek. Şehirlerdeki rant için hiç bir şeyi gözü görmeyen, her boş araziye avm diken, yaşam alanlarına kasteden bu şehir eşkıyalarının da hesap vermesi gerekiyor!

  Daha fazla özgürlük için DİRENİŞE devam edilmeli.Bu bir fırsattır. - yilmaz-usb

  İnşallah halk millet bu ele geçirilen fırsatı geri tepmemeli ve sonuna kadar bu mücadelenin arkasından gidilmeli .Ama görüyorumki günden güne direnişçilerin sayıları o kadar azaldıki,baskıcı, ezici,kısıtlayıcı,zihniyetler galip gelmek üzere.

  Doğal - malasa22

  Tabii ki kıran, yakan hesap verecek. Burası bir Hukuk devleti. Polis nasıl hesap vermesi gerekiyorsa bu şehir eşkıyalarında hesap vermesi gerekiyor !