Türkiye'de bir ilk: Holokost eğitimi başladı

Türkiye'de bir ilk: Holokost eğitimi başladı
Türkiye'de bir ilk: Holokost eğitimi başladı
Türkiye'de Holokost eğitimi konusundaki ilk somut adım Ankara'da atıldı. İki gün süren etkinlikte gönüllü eğitimciler, yurt dışından gelen uzmanların eşliğinde özel çalışmalara katıldı

ABD Holokost Anma Müzesi, Sosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House’un işbirliğiyle hafta sonu Ankara ’da ‘Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi’ adlı toplantı yapıldı. Lise öğretmenlerine yönelik etkinlik için 300 başvuru arasından 30 kişi seçildi. Yurtdışından uzmanlar iki gün süren etkinlikte katılımcıları Holokost konusunda detaylı olarak bilgilendirdiler.

MÜFREDATA EKLENEBİLİR
Habertürk’e bir açıklama yapan ABD Holokost Anma Müzesi yetkilileri ise geçtiğimiz ay Dışişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile görüştüklerini belirterek Türkiye ’de üniversite ve okullarda, Yahudi soykırımıyla ilgili derslere kitap , makale ve video vereceklerini, derslerde anlatılması için yöntemler paylaşacaklarını belirttiler.


  http://www.radikal.com.tr/116575011657501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aceba bununla ilgili - hawardishewiti

  türkiyede yasanilanlarda anlatilacak mi? 80lerden sonra yasanilandan bahs etmiyorum. 1943 senesinde türk subaylarindan olusan bir delegasyonun istegi üzerine alman subaylarinin bu delegasyon ilen KZ sachsenhausen (sachsenhausen de olan hitler kampini) u ziyaret etmeleri hakkinda birseyler anlatilacak mi? sonucta alman arsivlerindeki dosyalara göre ziyaret etme nedenleri ayni kamplari türkiyedede yapmak istemeleri (gayri müslümanlar ve diger azinliklar icin: ermeniler, lazlar ve kürtler). ne yazik ki türk tarih kitaplarinda bu tür seyler gizleniyor.