Türkiye'de olur böyle şeyler!

Türkiye'de olur böyle şeyler!
Türkiye'de olur böyle şeyler!
'Bebek dostu' hastane 1+.5 aydır çocuk doktorsuz


Mehmet ERÇAKIR


ISPARTA - Yaklaşık 3 ay önce ‘bebek dostu hastane’ ilan edilen Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde 1.5 aydır çocuk doktoru bulunmuyor. Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Önal, unvanın 3 ay önce verildiğini, hastanede görevli tek çocuk doktorunun 1.5 ay önce ayrıldığını belirtti.
Isparta Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Önal, iki kadın doğum uzmanının görev yaptığı Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı verildiğini söyledi. ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanının 3 ay önce verildiğini, çocuk doktorunun yaklaşık 1.5 ay önce ilçeden ayrıldığını belirten Önal, “Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Hese Coşar yan dal ihtisas sınavını kazandığı için İzmir'e gitti. Ancak mevcut hastane için Sağlık İl Müdürlüğü olarak yeni bir çocuk doktoru başvurusunda bulunduk. Önümüzdeki hafta mecburi hizmet kuraları çekilecek ve ilçemize de bir doktor görevlendirilecek” diye konuştu. Önal, hastanenin çocuk doktoru kadrosunun 2 olduğunu belirtti.
Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nin ‘bebek dostu’ unvanını almak için gerekli kriterleri yerine getirdiğini söyleyen Önal, ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanının yaklaşık 1 yıllık çalışma performansına göre verildiğini belirtti. (dha)