Türkiye'den dakika dakika grev haberleri

Türkiye'den dakika dakika grev haberleri
Türkiye'den dakika dakika grev haberleri

Fotoğraf: Mehmet Bilber

Gezi Parkı eylemlerine yapılan şiddetli polis müdahalesi ve gözaltıları protesto etmek için iş bırakan DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB çeşitli kentlerde yürüyüşler düzenliyor. İstanbul'da DİSK, Şişli'den Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

17:18
17.06.2013
KESK eylemi bitiriyor
Basın açıklamasının ardından KESK eylemi bitirme kararı aldı. "Dağılıyoruz" anonsu yapıldı.
17:26
17.06.2013
DİSK de eylem bitirdi
Şişli'deki sendika genel merkezinden yola çıkan DİSK korteji, Harbiye'deki polis barikatına az bir mesafe kala yürüyüşünü durdurdu. Burada bir basın açıklaması yapan sendika yetkilileri eyleme son verdi. Böylece İstanbul'da iş bırakma nedeniyle yapılan eylemler sona ermiş oldu.
17:14
17.06.2013
DİSK kortejine polis barikatı
DİSK korteji Agos gazetesinin önünden "Faşizme inat, kardeşimsin Hrant" sloganlarıyla geçti. Polis ise kortejin Taksim'e ilerlemesine engel olacak şekilde Harbiye'de barikat oluşturmuş durumda.
17:12
17.06.2013
KESK eylemi bitiriyor
Polisin Taksim meydanına yürümelerine izin vermemesi üzerine Tünel'de bir süre oturma eylemi yapan KESK, TMMOB, TTB üyeleri ve bazı siyasi partiler (SDP, EMEP, HDK) eylemi sona erdirdi. Basın açıklaması yapılıyor.
17:05
17.06.2013
Tünel'de müdahale hazırlığı
DİSK kortejinin Halaskargazi Caddesi'ndeki ilerleyişi sürüyor. Tünel'de ise gaz maskelerini takan polisler Taksim'e yürümek isteyen, KESK öncülüğündeki gruba müdahaleye hazırlanıyor.
16:53
17.06.2013
Tünel'den Taksim'e yürüyüşe engel
İstiklal Caddesi'nin Tünel ucunda toplanarak buradan Taksim'e yürümek isteyen KESK ve bazı siyasi partilere polis yürüme izin vermiyor. Tünel
16:10
17.06.2013
DİSK korteji Halaskargazi'de
İş bırakma eylemi yapan DİSK, Şişli'deki genel merkezi önünden Taksim'e doğru yürüyüşe başladı. Saat 16.00 sıralarında başlayan yürüyüşe CHP Milletvekili Süleyman Çelebi de katılıyor. 

15:42
17.06.2013
Samsun'da 500 kişi yürüdü
Samsun'da, bir günlük iş bırakma eylemi yapan KESK, DİSK, TTB, TDB ve TMMOB üyeleri yaklaşık 500 kişi, Gezi Parkı eylemcilerine polisin sert müdahalesini yürüyüşle protesto etti. İstanbul Taksim'de meydana gelen polis müdahalesine tepki gösteren KESK, DİSK, TTB, TDB ve TMMOB üyeleri, İstiklal Caddesi üzerinde toplandı. Lise Caddesi ve Gazi Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na gitti. Sloganlar atıp ellerinde dövizler ve flamalar taşıyan grup, hükümeti yaptığı uygulamalar nedeniyle protesto etti. Tüm gruplar adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Müşfik Veysel Erdoğan, baskı ve şiddete karşı direnenlerle birlikte olacaklarını söyledi. Hükümet aleyhinde sloganlar atan sendika üyeleri, daha sonra olaysız şekilde dağıldı. (İlker AKTAŞ/DHA)
13:44
17.06.2013
İstanbul Valiliği: Taksim'de eyleme izin vermeyiz

İstanbul Valiliği: (Sendikaların çağrısı) Taksim Meydanı ve çevresinde sağlanmış olan huzurlu ortamın sürdürülmesini engellemeye matuf bu tür çağrılar yasal değildir. Taksim Meydanı'nda yasal olmayan toplanmalara bundan sonra da müsaade edilmeyecektir
15:00
17.06.2013
DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB'nin çağrısı üzerine İzmir'de iş bırakma eylemine katılan binlerce kişi Basmane Meydanı'na doğru yürüyor...

13:53
17.06.2013
Manisa'da doktorlar ellerini kelepçeledi
Gezi Parkı'nın orantısız güç kullanılarak boşaltılmasını protesto eden KESK, DİSK, TMMOB, BES, TTB ve TDB üyeleri Manisa'da bir günlük grev kararı alıp protesto yürüyüşü yaptı.
 
 
 
Sendikaların bir günlük grev kararı almaları üzerine KESK Manisa Şubeler Platformu'na bağlı sendika üyelerinden oluşan yaklaşık bin kişi Manisa Lisesi önünde toplandı. 'Taksim'de düşene, dövüşene bin selam', 'Hükümet istifa', 'Fazişme karşı omuz omuza', 'Çapulcular burada hükümet nerede?' sloganları atan grup Manolya Meydanı'na kadar yürüdü. Manisa Tabip Odası üyesi doktorlar yürüyüşe elleri kelepçeli olarak katıldı. Manisalılar evlerinin balkonuna, esnaf da işyerlerinin önüne çıkarak, gruba alkışlarla destek verdi. Manolya Meydanı'nda grup adına açıklama yapan BES Manisa Şube Başkanı Ali Gök, "Gezi direnişçilerine destek olduğumuzu, şiddeti kınadığımız için buradayız. Ak Parti İktidarı'nı protesto ediyoruz. Ak Parti İktidarı halkın bu onurlu tepkisine devlet terörüyle karşılık verme yolunu seçti. Ancak halkın direnişi kırılamadı. Direniş Türkiye'nin dört bir yanında devam edecek" dedi. (İlker KILIÇASLAN/DHA)
13:12
17.06.2013
Polis yürütmüyor
Gezi Parkı eylemlerine yapılan şiddetli polis müdahalesi ve gözaltıları protesto etmek için DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB, bugün Türkiye genelinde iş bırakıp meydanlara çıkıyor. Ankara’da saat 12.30’da sağlık çalışanları Hacetepe Üniversitesi Hastanesi önünde, diğer sendika ve meslek odaları da Kolej kavşağında buluşarak Kızılay meydanına yürümek için toplandı. Kolej kavşağında buluşan DİSK’e bağlı işçiler beklerken, davul ve zurnalar eşliğinde halaylar çekti. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de buraya gelen isimler arasında yer aldı. Toplanan yaklaşık 3 bir kişilik grup henüz yürümeye başlamadan polis uyarıları geldi. Polis, gruba ‘aranızda provaköterler var, açıklamanızı yapın dağılın’ anonsları yaptı. Toplumsal olaylara müdahale arnaçları ve çevik kuvvet ekipleri göstericilere yakın bir yerde önlem almaya başladı. Ancak, göstericiler yürümeye başladı. (Mehmet Bilber/ANKARA)

13:19
17.06.2013
Yürüyüş uzlaşması
DİSK Başkanı Kani Beko ile emniye amirleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda eyleme katılanların Kolej kavşağından yaklaşık 100 metre yürüyerek Ziya Gökalp Caddesi üzerinde açıklama yapılması konusunda uzlaşıldı. Yürüyüş de başladı. (Mehmet Bilber/ANKARA)
12:06
17.06.2013
Ankara’da 12.30’da buluşup Kızılay’a yürünecek
Gezi Parkı eylemlerine yapılan şiddetli polis müdahalesi ve gözaltıları protesto etmek için DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB, bugün Türkiye genelinde iş bırakıp meydanlara çıkıyor. Ankara’da saat 12.30’da sağlık çalışanları Hacetepe Üniversitesi Hastanesi önünde, diğer sendika ve meslek odaları da Kolej kavşağında buluşarak Kızılay meydanına yürüyecek. Günlerdir Ankara’da devam eden yoğun güvenlik önlemleri, çalışanların eylemleri nedeniyle bugün de devam ediyor. Polis, Kızılay’a çıkan yollarda önlem önlem aldı. (Mehmet Bilber/ANKARA)


  http://www.radikal.com.tr/113797611379765

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakin daha yeni AKP mitingleri yapildi - HainKurt

  buralarda en az 1 Milyon, (alti sifirli, 1 000 000) insan toplandi... yani besi benzemez degil yirmibes benzemez bir araya gelseniz o insanlarin tirnagi olamazsiniz... diyecegim su: artik gina getirdiniz, ulkeye zarar veriyorsunuz, yakip yikmakla birsey elde edemezsiniz, birilerinin gazina gelerek ancak polisten gaz yersiniz anlayin artik... gucunuzu secimlere saklayin. Burasi Turkiye, sadece siz azinliklar yasamiyorsunuz bu ulkede... hukumeti destekleyen, buyuk bir cogunluk da var, onlar susuyorlar, kanunlara cevreye saygililar, sizin gibi yapmiyorlar... zamani gelince konusacaklar gene... sizin yaptiginizi gorunce aklima hep su geliyor. Ara sira sandvicimi disarida yerim (burasi yurtdisi) ve cogu zaman yarisini serceler ve guvercinlerle paylasirim. Sonra 1-2 marti gelir ciyak ciyak ortaligi yikarak, tum ekmekleri kapar gider... siz onlara benziyorsunuz...

  biraz CESARET!!! - muratarc

  Gezi olaylarının daha ilk günü Safhane duygularla sokağa fırlayan, aracına atladığı gibi eşiyle birlikte Taksime yürüyüşe giden birisyim. Gidip gördüğüm ve garipsediğim, topluluğun heycanına verdiğim bir sürü amaçsız davranışların zamanla zıvanadan çıktığına şahit oldum. Entelektüel olduğunu sanan, Vatansever ve Yurtsever gibi davranan insanların şu beklentilerini anlamakta zorlanıyorum: Ordu gelsin, CNN yayınlasın, Yeşiller bizimle olsun, İran Nasr TV kanalı Erdoğan?ı karalasın, Esada Oy verenler cahildir, "Aptaldır", Esad Türkiye?ye haklı sebeplerle saldırsın? Yazmakla bitmeyecek daha bir sürü beklentiler. Bu yayın ve açıklamaları görünce OLEY! çeken kitleler var. Bu beklentilerin çoğu yakmak, yıkmak ve ne olursa olsun hükümetin devrilmesini amaçlamakta. ANTİ DEMOKRATİK eylemlerdir. bu davranışlar çoktan amacını aştı. Kitlenin Psikolojisini şöyle değerlendiriyorum: ?Daha çok gösterici yaralansın ki mağduriyetimiz artsın, artan mağduriyet haklılığımızı arttırsın ve artan haklılığımız gururumuzu okşasın?? Cesareti olanları Demokrasiye davet ediyorum. Türkiye büyük Devlettir. Türkiye'de sesi gür çıkan çok sayıda toplum var. Emsal teşkil edecek Halk ayaklanmalarını Sempatik gösteremezsiniz.!!!

  ... - Kharon

  O nasıl başlık sayın Radikal? "Türkiye grevde" ben neden göremiyorum? Bari 1 mayıs görüntüsü falan koyaydınızda bizde inanmış gibi yapardık.

  Samsun'da 500 kişi yürüdü !!! - malasa22

  Na kalabalık mış!!!! Samsun böyle kalabalık ilk kez görüyor sanırım...

  Taksim - malasa22

  Sanırım solcular bir zaman Taksim meydanını unutmaları gerekir bu haraketlerle...