Türkiye'den 'dört günde dört mevsim' bayram manzaraları

Güneşi ve deniziyle ünlü Bodrum, kış ortasında da tatilcilerinin yüzünü güldürmeyi başardı. Hava sıcaklığının 20, deniz suyu sıcaklığının 17 derece olarak ölçüldüğü Bodrum'da gündüz sahiller, gece barlar doldu.

Cennetten bir köşe, Bodrum
BODRUM - Güneşi ve deniziyle ünlü Bodrum, kış ortasında da tatilcilerinin yüzünü güldürmeyi başardı. Hava sıcaklığının 20, deniz suyu sıcaklığının 17 derece olarak ölçüldüğü Bodrum'da gündüz sahiller, gece barlar doldu. Bir otelin 'Cennette bir gün geçirin' şöleninde 70 kadar yerli ve yabancı turist denize girip güneşlenerek 'bayram' yaptı. (dha)Dağlar dolup taştı
Erzurum'daki Palandöken'de oteller bayramda yüzde 90 oranında doldu. Pistlerde kimi kayak yaptı, kimi kızağın keyfini çıkardı.
FOTOĞRAF: TURGAY İPEK / DHA

ERZURUM - Bu bayram, kış turizm merkezlerini güldürdü. Uludağ'dan, en doğudaki Palandöken'e kadar kayak merkezleri akına uğradı. En uzunu 18 kilometre olmak üzere 30 ayrı kayak pisti bulunan ve aynı anda 30 bin kişinin rahatlıkla kayak yapabildiği Palandöken'deki otellerin doluluk oranı yüzde 90'ı buldu.
Gündüz kayak, gece eğlence merkezine dönüşen Uludağ bu bayram da özellikle ünlüleri ağırladı. Son iki yıldır, kar olmadığı için Kurban Bayramı ve yılbaşının sönük geçtiği Kayseri'deki Erciyes Dağı pistleri ise kayak sezonunun 16 Aralık'ta açılmasıyla çifte bayram yaşadı. (dha)


'Sınır ötesi' bayramlaşma
Suriye'yle 'sınırsız bayramlaşma'dan bu yıl 17 bin 500 kişi yararlanıyor. Türkler Suriye'de 'İkinci vatana hoş geldiniz' yazısıyla karşılandı.
FOTOĞRAF: AHMET KAYA / DHA

ŞANLIURFA - Suriye'de yakınları bulunanlar, bu ülkeye ilk kez çilesiz bir geçiş yaptı, sınırın öte yanında, 'İkinci vatanınız Suriye'ye hoş geldiniz' pankartıyla karşılandı. Sınırsız bayramlaşmadan yararlanan 17 bin 500 kişiden, 8 bin 750'si dün sabah Öncüpınar Kapısı'ndaki yarım saatlik bekleyişin ardından Suriye'ye geçti. Bugün de 8 bin 750 kişi Suriye'ye geçecek. Bu kişilerin 48 saatlik bayram izninin ardından yurda dönüş yapması bekleniyor. (dha)


Antalya'da bir fiyasko, bir kaza
Bülent Ersoy, "Bu gecenin prensesi olmak istiyorum" diye başladığı gecede geçirdiği broş kazasıyla hastanelik oldu.
FOTOĞRAF: SAFFET YENİGÜN / DHA

ANTALYA - Bayram tatilinde kesenin ağzını açıp yıldız sanatçılarla konser anlaşması yapan Antalya'daki oteller şok yaşadı. Otellerdeki doluluk oranları yeterli seviyede olmayınca, aralarında Seda Sayan, Petek Dinçöz, Ebru Gündeş ve Funda Arar'ın da bulunduğu bazı sanatçıların konserleri iptal edildi. Bayramın ikinci günü Antalya'daki Queen Elizabeth Otel'de sahneye çıkan Bülent Ersoy ise broş iğnesinin otururken kasığına saplanması sonucu kanlar içinde kaldı. Şarkıcı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. (dha)