Türkiye'den 'İsrail'e üs verilecek' haberine yalanlama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'le Akıncı Hava Üssü görüşmeleri yapılacağı iddiasını yalanladı.

ANKARA - Dışişleri Bakanlığı, "İsrail ile Türkiye arasında Akıncı Hava Üssü'nün kullanımına dair görüşmeler yapılacağı" yönündeki haberlerin, gerçekle hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, dün bir yabancı gazetede yer alan, "İsrail ile Türkiye arasında Akıncı Hava Üssü'nün kullanımına dair görüşmelerin yapılacağı" yönündeki haberin, Bakanlık tarafından derhal yalanlandığı anımsatılarak, buna ilişkin manipülatif nitelikteki haberlerin, bugün halen bazı basın yayın organlarında yer almasının üzüntüyle karşılandığı bildirildi.

Açıklamada, dün de ifade edildiği üzere, bu haberlerin gerçekle hiçbir alakasının bulunmadığı, tamamen spekülatif ve art niyetli bir nitelik taşıdığı vurgulanırken, "Kamuoyumuzu içinde bulunulan hassas süreçte bu tür manipülatif ve gerçek dışı haberlere karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz" ifadeleri yer aldı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113063311306331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Manipülasyon, - nitemtran

  her devirde kifayetsizlerin kullandığı yalanın bir başka adıdır. Amaç, konuya uzak, apolitik cahil halkı manipüle edip hükümeti karalamak. Bu çevreler basındaki işbirlikçileriyle beraber deşifre edilip,teşhir edilip pasifize edilmeli.