Türkiye'nin ağladığı gün

Isparta'da önceki gün düşen Atlasjet Havayolları'nın uçağında can verenlerin cenaze törenleri, sadece yakınlarını değil, tüm duyarlı vatandaşları derinden üzdü. Anneanne Ayşe Şentürk, anne Melike Ceylan ve 1.5 aylık Ceren, Sütçüler'de defnedildi; Ceren'i babası elleriyle toprağa verdi. Doğuş Üniversitesi araştırma görevlisi Mustafa Fidan'ın İstanbul'daki cenazesinde, iki aylık eşi Gülşah Fidan perişandı. Asker arkadaşını kıramadığı için uçağa binen işadamı Kenan Büyük Merter'de defnedildi.
 • 'Ceren hâlâ gülümsüyordu'
 • Beş saat sonra ulaşılan enkazda neden hiç çanlı yoktu?
 • Kabinde gittiler, kargoda döndüler
 • ISPARTA - Uçak kazasında hayatını kaybeden Ispartalı yolcular için belediyeyle valilik bahçesinde toplu cenaze töreni düzenledi. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun da katıldığı Ulu Cami'deki toplu cenaze namazında 5 bin kişi saf tuttu. Namazı, il müftüsü ve 11 imam birlikte kıldırdı. Ulu Cami'nin yanı sıra üç camiden daha cenazeler kaldırıldı.
  'Hakkımı helal ediyorum'
  Acıbadem Hastanesi'nin sorumlu eczacısı 27 yaşındaki Sibel Uysal'ın cenazesi Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde toprağa verildi. Cenaze töreninde güçlükle ayakta durabilen annesi Meral Uysal, kızının tabutuna elini sürüp "Hakkımı helal ediyorum yavrum" diye feryat etti. Uysal, kaybettiği ehliyetinin yerine yenisini çıkarmak ve hasret gidermek ailesinin yanına gelmek için Atlasjet uçağına binmişti.
  Demirel'in akrabası
  Hayatını kaybeden İslamköylü 48 yaşındaki baba Muhsin Öndürücü ve oğlu 29 yaşındaki Bahri Öndürücü'nün ise 9'uncu Cumhurbaşkanı Demirel'in uzaktan akrabası olduğu belirtildi. Baba oğul, İslamköy beldesinde toprağa verildi.
  Baba ve oğul ilk kez uçağa binmişti.
  'Babam müthiş bir pilottu'
  Kaptan pilot Serhat Özdemir'in cenazesi İzmir'e getirildi. Özdemir'in ilk evliliğinden olan kızı Özüm Özdemir, kazanın pilotaj hatası olduğu yönündeki iddialara tepki gösterdi. Özüm Özdemir, "Babam müthiş bir pilottu. Asker kökenliydi. Kontrolünü yitirmezdi. Dünyadaki birçok havalimanına da aynı başarılı inişleri gerçekleştirdi. Birlikte geçen yaz hayatımızın gen güzel tatilini geçirmiştik" dedi.
  Egemen Bağış'ın kuzeni de var
  Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Engin Arık'ın asistanı ve yüksek lisans öğrencisi 29 yaşındaki Engin Abat, Mersin'de toprağa verildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, halasının oğlu Abat'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Bağış, Abat'ı kardeşi gibi sevdiğini söyledi. (Radikal, dha, aa)