Türkiye'nin en uzun nehri buz tuttu!

Türkiye'nin en uzun nehri buz tuttu!
Türkiye'nin en uzun nehri buz tuttu!
Sivas'ta hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye inmesiyle, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ın büyük bölümü buz tuttu. Bazı akarsu ve şelaleler de dondu.

RADİKAL - Sivas'ta kar yağışının etkisini kaybetmesinin ardından hafta başından itibaren hava sıcaklığında düşüş yaşandı. Kentte bu sabah saatlerinde hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceye kadar düştü. Soğuk havanın etkisiyle Türkiye 'nin en uzun nehri olan ve Sivas'tan doğup Karadeniz’e dökülen Kızılırmak'ın kent merkezi içerisinde kalan büyük bölümü de buz tuttu.

Özellikle akıntının az olduğu bölümlerin tamamen, yoğun olduğu bölümlerin ise kısmen buz tuttuğu görüldü. Kardeşler Mahallesi'ndeki tarihi Eğri Köprü'nün üst bölümünde ırmağın tamamen buzla kaplandığı görüldü.

Öte yandan kent merkezindeki Aksu Parkı içerisinden geçen derenin ve Paşabahçe piknik alanında bulunan yapay şelalenin bir bölümünün de buz tuttuğu görüldü. Meteoroloji verilerine göre kentte yarın hava sıcaklığının sıfırın altında 21 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. (Halife YALÇINKAYA-Gökhan CEYLAN/SİVAS)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Sabah

  ,

  Hava

  ,

  meteoroloji

  ,

  karadeniz

  ,

  kar

  ,

  kent