'Türkiye'nin geleceği çok parlak'

'Türkiye'nin geleceği çok parlak'
'Türkiye'nin geleceği çok parlak'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la birlikte iki günlük gezisinin ilk durağı Erzincan’da, atlı ciritçiler ve halk tarafından coşkuyla karşılandı. Valilik önünde toplanan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasında “ Türkiye ’nin geleceği çok parlak” dedi. Erzincan Valiliği’ni ziyaret eden Gül burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin Diyarbakır ziyaretini değerlendiren Gül şunları söyledi: “Güneyde Irak’ta Türkmenler, Kürtler, hepsi bizim akrabalarımızdır. Dolayısıyla bunlarla her türlü dostluk bağlarımızı güçlendirmek eminim ki hem bizim çıkarımızadır hem de onların çıkarlarınadır. Bu Türkiye’nin kendisine olan özgüvenidir. Ne kadar komşularımızla pozitif ajandada olursak, ne kadar komşularımızla dostluk ve işbirliği içinde olursak o kadar birbirimize çok faydamız olur.”
Çözüm sürecinin Türkiye’nin tamamen kendi milli meselesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, “Tamamen kendi irademizle, kendi niyetimizle başlayan bir süreçtir. Dolayısıyla herhangi bir yabancı gözlemci veya yabancı ilişkisi söz konusu değildir” dedi.
Öğrenci evleriyle ilgili de konuşan Gül,“Mesele ortada. Her yerde üniversite açıldı. Öğrenci sayısı arttı. Ancak yeteri kadar yurt yok” dedi. Cumhurbaşkanı Gül dün ayrıca Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Cemevi’ni de ziyaret ederek, “Bu memleket hepimizindir. Birbirimize saygı, sevgi, muhabbet içerisinde olduğumuz süre içerisinde her şey çok daha iyi olacak” mesajı verdi.