Türkiye'nin markaları: Gezi'de mağaza açmayız!

Türkiye'nin markaları: Gezi'de mağaza açmayız!
Türkiye'nin markaları: Gezi'de mağaza açmayız!
Taksim Gezi Parkı'na bir AVM yapılmasında Türk perakendeciler de mesafeli yaklaştı. Ünlü markaların sahipleri 'bu kadar çok tepki çeken bir yerde mağaza açmayız' diyor.

Radikal.com.tr - Hürriyet 'ten Demet Cengiz'in Roma 'daki Perakende Zirvesi'nde görüştüğü Herry markasının sahibi Selami Sarı, "Tepki olarak ben böyle bir AVM'ye girmem, kan dökülmüş bir yerde mağaza açmam. Ben Karadenizliyim, yeşile aşığım. İnsanlar ağaçları korumak için bu kadar reaksiyon veriyor. Ne Gezi Parkı ’nda ne de Emek Sineması’nın yerine yapılacak AVM’de yer almam" dedi.

Silk&Cashmere markasının kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur da toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınması gerektiğini vurgulayarak, “Bu kadar çok toplumsal hassasiyet gösterilen konu da gözlerimizi kapatamayız. İlla orada olmamız şart değil. 7 yıldır Beyoğlu ’nda yer arıyorum ama ne Gezi’de ne de Emek’te mağaza açmam” diye konuştu.

'ŞEHİR İÇİNDE OLMASIN'

Damat, Tween gibi markaları bünyesinde bulunduran Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ise projenin tamamını görmek gerektiğini belirterek, “Tarihi gerçekliği korunacak deniyor. Tabii ki toplumsal hassasiyeti de gözetmek lazım. Ancak ben zaten genel manada AVM’lerin şehir içinde olmaması gerektiğini düşünüyorum yıllardır. Çünkü bu pek çok alt yapı ve üst yapı sorununa neden oluyor” dedi.
AVM kiralama ve danışmanlık hizmeti veren 4A’nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurtuluş ise, “Böyle bir yeri ne kiralarım ne danışmanlık veririm ne de tüketici olarak giderim” diye konuştu.


CEM BOYNER: PROJEDE YER ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL
Eski TÜSİAD Başkanı ve Boyner Grubu'nun sahibi Cem Boyner'in eşi Ümit Boyner de bir tweet atarak böyle bir projede yer almayacaklarını duyurdu.

 


  http://www.radikal.com.tr/1135738113573818

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Emek AVM si İçin de Aynı Tepki - sertan yula

  Arkasında dururlarsa bu kararlarından dolayı kutlamak gerekir. Tarihi Emek Sineması'nı vicdansızca yıkarak yerine dikecekleri AVM ye de mağaza vermeyin lütfen. Hatta yanıbaşındaki Demirören ucubesinden de mağazalarınızı çekin.

  ZORA GELİNCE AÇMAYIZ DEMEK KOLAY - cyxzt

  Müşteri kaybetmeme duyarlılığı bunlarınki, Gezi Parkıyla veya halkın istekleriyle ilgili kaygıları falan yok.

  Topçu kışlası AVM sinde yer almayacağını ilan etmeyenleri protesto - ibrahim hayati

  En az onbeş gün için Istanbuldaki büyük mağazaların ve ayrıca AVM lerin hiçbirinden hiçbir alışveriş yapmayalım ki, onlar da Boyner gibi Taksimde olmayacaklarını bir bir ilan etmek zorunda kalsınlar! Gezi'de zorbalıkla yapılan şeyleri ve gerekçelerini protestonun en basit yollarından biri ürünlerini bir süre tüketmiyerek firmaları, sanayiyi halk direnişine destek olmaya çağırmaktır.Haydi bıçak şu andan başlayıp AVMler ve büyük mağazların ürünlerine BOYKOT başlatalım!

  büyük tepki - kaşınan adam

  Protestoların olumlu etkileri görülmeğe başladı.İster AVM ister rezidans olsun işi almak isteyenler tedirgin olacaktır.Ayrıca park alanı üzerinde yapılmış bir AVM den alışveriş yapmak, insanlara hoş gelmeyebilir.

  Yalancilar - celal103

  `Yalanci sermaye Ruandayami gideceksiniz.

  Hayirlisi - semapost

  Bu guzel tepkinin gecerliligini ancak zaman gosterir. Ancak bu arada biz tuketicilerin elinden de ufak bir katki gelebilir: yalniz Taksim'de acilacak AVM'i degil tum AVMlerini boykot etmek. Haydi is basina, hava atmak icin zaman oldurmek icin ne yapacagini bilmeden avere avere dolasmak icin ustelik bir de kredi batagina batmak icin degil, bunlar olmasin diye ve esasen kendimize yatirim yapmak icin, okumak gelismek, insanlik degerlerimizden odun vermemek icin o yavan AVMlere gitmeyelim. Hepsi bu kadar, talep olmazsa arz da olmaz. Uyanalim.

  O AVM'ye gidenin - Abbas Yolcu

  Oraya AVM'ydi zarttı zurttu açsınlar oraya bırak gitmeyi kapısının önünden geçenin Allah belasını versin. Bütün bu manzarayı canlı canlı gördükten sonra, şu iktidar AVM'sini de alsın defolsun gitsin başımızdan demek geliyor insanın içinden. Hakikatten böyle bir rezillik olamaz ya..