Türkiye'ye petrol akışı durdu

Türkiye'ye petrol akışı durdu
Türkiye'ye petrol akışı durdu
Kuzey Irak'tan Türkiye'ye petrol taşıyan boru hattının Irak'ta kalan kısmına dün üç ayrı bombalı saldırı düzenlendi. Petrol boru hattının inşa edildiği günden beri en büyük saldırı olduğu bildirilen patlamalar sonucu boru hattından petrol sevkiyatı durdu.

Radikal.com.tr - El Arabiya'nın haberine göre, dün sabaha karşı Ninova ve Kerkük yakınlarında düzenlenen ve koordineli olduğu bildirilen üç ayrı bombalı saldırı sonucu boru hattında büyük hasar meydana geldi.
Iraklı yetkililer olayı 2003'ten beri düzenlenen en büyük bombalı saldırı olduğunu açıkladı. Kuzey Irak'tan Türkiye 'ye petrol taşıyan boru hattı sadece son iki ayda tam 37 kez bombalı saldırıya uğradı.


  http://www.radikal.com.tr/114727711472773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - - acipayamli2

  öyle görünüyorki suriyeye rest çeken barzani cezalandırılıyor. ülkem çıkarcısı da her ölümden nemalandığı gibi kendi nemasını çıkarıp. esadın attığı gazı selamlıyor burdan.

  öyle görünüyor ki - pispor

  Suriye deki sivil halka atılan kimyasal bomba ve Kerkük teki petrol boru hattına düzenlenen saldırının arkasında El Kaide ve çeteler var

  Zam patlamasının yanında solda sıfır kalır o patlama - citizen

  Hemen beş-on kuruş zam yapın petrol ürünlerine...Nasılsa dolar da aldı başını gidiyor. Yapacağınız zam patlamasının yanında solda sıfır kalır o patlama.