@idrisemen

Türkiye'yi sarsan katliam! Suruç'tan ilk izlenim

Türkiye'yi sarsan katliam! Suruç'tan ilk izlenim
Türkiye'yi sarsan katliam! Suruç'tan ilk izlenim
Suruç'ta 31 kişinin hayatını kaybettiği 76 kişinin yaralandığı patlamadan önce SGDF üyelerinin ilçe girişinde polis tarafından arandığı, haklarında arama kararı olduğu için SGDF üyesi iki kişinin gözaltına alındığı ortaya çıktı. Saldırganın, arama noktasından sonra kültür merkezine giriş yapan bir grupla beraber içeriye girdiği iddia ediliyor.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

SURUÇ- Suruç’ta Kobani’nin yeniden inşası için basın açıklaması yapan sivillere yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası ilçede olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Şehrin giriş ve çıkışları polis kontrolüne alınırken saldırının gerçekleştiği Amara Kültür Merkezi çevresine çok sayıda zırhlı araç polis ve jandarma yerleştirildi. 

Saldırı sonrası bilgi toplamak için ekiplerin öğlen saatlerinde başlattığı olay yeri incelemesi ise halen devam ediyor. Öte yandan Suruç halkı ise yaşananları Amara Kültür Merkezi önünde bekleyerek yakından takip ediyor.

Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı


Şanlıurfa Suruç'ta bombalı katliam

'SALDIRGANI FARK ETMEDİK'

Saldırıdan sağ kurtulan Tunahan Turhan ise yaşadıklarını şöyle anlattı:
İstanbul , Ankara , Gaziantep gibi yerlerden yirmişer gruplar haline bu sabah Suruç'a geldik. Girişte polis araması yapıldı. İki arkadaşımız gözaltına alındı. Daha sonra küçük gruplar halinde kültür merkezine girdik. Önce ufak bir patlama sesi duyduk. Ardından asıl patlama yaşandı.