scorecardresearch.com

Vizesiz ülkeler: Türklerden vize istemeyen 73 ülke

Vizesiz ülkeler: Türklerden vize istemeyen 73 ülke
29/05/2012 00:00
2014'te vizesiz ülkeler hangileri? Türklerden vize istemeyen ülkeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları 62 ülkeye vizesiz girebilirken, 11 ülkede sınır kapılarında ücret karşılığı vize alabiliyor.

Vizesiz ülkeler 2014 yılında toplamda 73'e ulaştı.

Vizesiz ülkeler haritası

Türklerden vize istemeyen ülkeler şöyle:
“Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran , Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Pakistan ( adamları vizeden muaf), Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, Seyşeller, Saint Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye , Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela.” 

Bunun yanı Yunan adaları da vizesiz ülkeler gibi Türkler tarafından ziyaret edebiliyor. 

Sınır kapılarında vize alınabilen ülkeler arasında ise Bahreyn, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Katar, Kenya, Sudan, Ukrayna, Umman, Zambiya yer alıyor.(AA)

http://www.radikal.com.tr/108947110894713

YORUMLAR
(3 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Dalga - Gerrenimo

Bizimle dalga geçmek için mi böyle haberler yayınlanıyor? Bu saydığınız ülkelerin yanına vizesiz giremediklerimizin bir listesini de koysaydınız , düştüğümüz komik ve utanç verici durum daha net anlaşılırdı..

Türkler seyahat etmeli! - Ahmetepik

Biz Türkler yurt dışına ne kadar çok çıkarsak ülkemizin değerini o kadar çok anlarız. Bir de tabii şu var; Yurt dışında Osmanlının varlığını, Pekin'den Viyana'ya oradan Mogadişu'ya ve Banda Ache'ye kadar Osmanlı izlerini görüyor ve bu küresel dünyada ve "Acaba Osmanlı'yı yıkmasaymışız daha iyi mi olurmuş?" diye düşünmeden edemiyorsunuz. Şimdiye kadar geri kalmışlığı, tembelliği hep doğuyla özdeşleştiren bizler için yurt dışı gerçekten ezber bozan bir deneyimdir...

Yalnız ve garip ülkem. - durden

Japonya, Hırvatistan, Kore ve bir iki uzak Latin ülkesi haricinde düzgün ülke yok. Bir Avrupa ülkesinede kaldırsınlarda görelim. Gerçi Avrupa'da yaşayan Türkleri gördükten sonra hiçbir Türkü almasalar adamlar haklı.Yalnız ve garip ülkem benim; eşkiyaların, kafatasçıların, din tüccarlarının elinde can çekişiyorsun. Senin için bu topraklarda yatan binlerce şehidin ruhu şad olsun.