'Türkleri çok hafife almışlar'

Çanakkale Savaşları sırasında Muavenet-i Milliye adlı Türk torpido botunun batırdığı 'Goliath' ile Alman U 21 denizaltısınca batırılan 'Triumph' adlı İngiliz savaş gemilerinin...

ÇANAKKALE - Çanakkale Savaşları sırasında Muavenet-i Milliye adlı Türk torpido botunun batırdığı 'Goliath' ile Alman U 21 denizaltısınca batırılan 'Triumph' adlı İngiliz savaş gemilerinin National Geographic televizyonunda yayımlanacak belgeseli için yapılan su altı çekimleri bitti.
'The Sea Hunters' (Deniz Avcıları) adıyla yayımlanacak belgesel için Kanadalı dalış ekibindeki yönetmen Warrew Fletcher ile Türk belgesel yapımcısı Savaş Karakaş, çekimlerde kullanılan Detek Salvor adlı dalgıç römorköründe bir açıklama yaptı. Fletcher, Çanakkale Savaşları'nın Türk kuvvetlerinin kararlılığını dünyaya gösterdiğini belirterek, "Bu gemilerle Çanakkale Boğazı'nı geçmek Winston Churchill'in hayaliydi. Ancak bu dalışlarda, Türkleri çok hafife aldıklarını hissettik" dedi. 'Deniz Avcıları' belgeseli Türkçenin de aralarında bulunduğu 16 farklı dile çevrilerek 172 ülkede ekrana gelecek.


    http://www.radikal.com.tr/7567617567610

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.