Türkmen bölgesine iki cisim daha düştü!

Türkmen bölgesine iki cisim daha düştü!
Türkmen bölgesine iki cisim daha düştü!
Suriye sınırındaki Türkmen bölgesine iki cisim daha yanarak düştü! Düşen cisimlerden birinin helikopter olduğu iddia ediliyor.

RADİKAL - Hatay sınırında düşürülen Su 24 tipi Rus uçağından sonra şimdi de bir helikopter düşürüldüğü iddia ediliyor.

Reuters'ın haberine göre Esad karşıtı Suriyeli muhalifler tarafından helikopterin tanksavar füzeyle vurulduğunu ve helikopterin Lazkiye'ye acil iniş yaptığını duyurdu.
 
Bölgedeki DHA ekibi ise Suriye sınırındaki Türkmen bölgesine iki cismin daha yanarak düştüğünü bildirdi. Suriye'nin Türkiye sınırındaki ormanlık alana düşen cisimlerin füze olabileceği ileri sürülürken, kimi yerel kaynaklar da vurulan uçağın pilotlarını arayan helikopterlerin vurulmuş olduğu ve ondan kopan parçalar olabileceğini ileri sürdü.

GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTILAR

Suriye'deki muhalifler, bir Rus helikopterini ABD yapımı Tow füzesi ile vurduklarını iddia etti. Muhalif kaynaklar, sosyal medya hesaplarından helikopterin vurulma anına ait olduğu öne sürdükleri görüntüleri de paylaştı. Görüntülerde, 2 helikopterin havada dolaştığı, birinin ise önce yere iniş yaptığı görülüyor. Yerdeki helikopterde bir süre sonra bir patlama yaşanıyor(REUTERS-DHA)