TÜSİAD: Kitaba devam

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) coğrafya kitabından sonra, tarih ve felsefe kitabı hazırlayacak.

İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) coğrafya kitabından sonra, tarih ve felsefe kitabı hazırlayacak. TÜSİAD'ın hazırlattığı 'Coğrafya 2001' başlıklı raporu, basın toplantısıyla açıklandı. TÜSİAD Başkanı Tuncay Özilhan, raporun TÜSİAD'ın daha önce eğitimle ilgili yaptığı bir dizi çalışmanın devamı niteliğinde olduğunu söyleyerek,
"Geleceğimizi planlarken, o geleceği yaratacak olan çocuklarımızın, gençlerimizin çağdaş normlara göre eğitilmelerinin zorunlu olduğunu kavramak gerekiyor" dedi.
'Ne öğreniyorlar?'
Özilhan, eğitimin içeriğinin mutlaka ele alınması gereken bir konu olduğunu söyledi. Hazırladıkları bu 'Coğrafya Kitabı'nın da bu düşüncenin ürünü olduğunu savunan Özilhan, "Bugün elimizdeki coğrafya kitabı güncel bilgileri içeren sorgulamaya ve bilgiyi geliştirmeye yönelik, yurttaşlık bilincinin yanı sıra dünyadaki güç dengelerinden kültürel mirasın önemine, çevre bilincinden küreselleşme kavramının incelenmesine kadar modern bir bireyin tüm temel algı noktalarına hitap etmeye çalışan bir kitap olarak ortaya çıktı. Aynı yaklaşımla bir tarih ve bir de felsefe kitabı hazırlamak da TÜSİAD'ın gündemindedir. Bu kitabın yardımcı ders kitabı olarak okutulmasının Türk eğitimine büyük katkıları olacağına inanıyoruz" dedi.