Tüten soba başında sohbet: Altı ölü

Tüten soba başında sohbet: Altı ölü
Tüten soba başında sohbet: Altı ölü

Facia Ethem-Çiğdem Coşkun çiftinin kızları Betül?le birlikte yaşadığı zemin kattaki evde meydana geldi. FOTOĞRAF: MEHMET YİRUN / DHA

Soba, dün Türkiye genelinde 12 can alırken Çorlu'da üç kişilik aile, üç misafirleriyle birlikte öldü. Ev sahibi, ölmeden önce 'Soba tütüyor, başım ağrıdı' demişti

TEKİRDAĞ - Tüten soba, Çorlulu Coşkun ailesiyle birlikle misafirlerini de öldürdü. Üçü aynı aileden altı kişi karbonmonoksit gazından zehirlendi.
Facia, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Emirgân Caddesi’ndeki iki katlı evin zemin katında meydana geldi. 37 yaşındaki Ethem Coşkun ile eşi 32 yaşındaki Çiğdem Coşkun ve yedi yaşındaki kızları Betül’ün oturduğu eve önceki dün akşam Kuran kursunda din görevlisi 32 yaşındaki Kemal Çağlar, Ömer Tan Sarıkaya ve 19 yaşındaki Erdinç Özer misafir olarak geldi. Yemek yiyen ve daha sonra oturma odasında Kuran okuyup sohbet ettikleri belirtilen grup, farkına varmadan sobadan sızan karbonmonoksit gazını soludu. Coşkun ailesine ulaşmak isteyen yakınları dün sabah cevap alamayınca saat 08.45 sıralarında eve gitti. Olay yerine çağrılan polis, evin penceresindeki demir parmaklıkları keserek içeri girdi ve oturma odasında altı cesetle karşılaştı. 
Ölen kızı Çiğdem Coşkun ile dün akşam telefon ile konuştuğunu belirten baba Bahri Yörük, “Kızımla konuştuğumda bana sobanın tüttüğünü ve bu yüzden başının ağrıdığını söyledi. ‘Ben de eve geleyim mi?’ diye sordum. Kızım ise ‘Gerek yok baba siz keyfinize bakın’ dedi. Daha sonra sabah bu acı haberi aldık” diye konuştu.
Tekirdağ’ın yanı sıra Amasya, Konya, Kayseri ve Gaziantep’te de sobadan sızan gazdan zehirlenen altı kişi öldü. (dha, aa)