Tutuklananlar, bırakılanlar: Operasyonun bilançosu

Tutuklananlar, bırakılanlar: Operasyonun bilançosu
Tutuklananlar, bırakılanlar: Operasyonun bilançosu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan toplam 91 kişiden 26'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İSTANBUL - Tutuklananlar arasında; İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve adamı Rıza Sarraf da bulunuyor.

İstanbul merkezli yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda adliyeye sevk edilen toplam 81 kişiden 24 tutuklandı. İş adamı Ali Ağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 4 kişi, savcılık sorgunun ardından adli kontrol talebiyle serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve iş adamı Reza Zerrab bulunuyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gerçekleştirdiği rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda kapsamında önceki gün 10 kişi adliyeye sevk edilmiş, mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 8’i tutuklanmıştı. Dün de adliyeye 81 şüpheli getirildi. 4 savcı tarafından sorgulanan şüphelilerden 49’u tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Aralarında bakan çocukları Barış Güler ve Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve iş adamı Reza Zerrab'ın bulunduğu 16 kişi tutuklandı. İş adamı Ali Ağaoğlu, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Fatih belediye Başkanı Mustafa Demir ve Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Bayraktar, nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Böylece, soruşturma kapsamında adliyeye getirilen toplam 91 kişiden 26’sı tutuklanmış oldu. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/116734611673463

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hala ekonomi iyi diyenler var. - Veci

  Arkadaşım türkiye'nin dış borcunun yıllara göre devamlı olarak arttığını hazine bakanlığının sitesinin görebilirsin. sayfa 14'te mevcut. https://www.hazine.gov.tr/File/?path=ROOT%2FDocuments%2FGenel%C4%B0%C3%A7erik%2FBORCGOSTERGELERI.pdf

  Ekonomiymiş - vanil

  Asıl ekonomiye zararı 11 yıldır vermekteymişler de haberimiz yokmuş.Onu da yazıverin...

  asıl bilanço ekonomiye verdiği zarar - nese2010

  onu da yazıverin.